העלייה נמשכת: יותר מ-43 אלף נדבקים בקורונה אובחנו אתמול

משרד הבריאות עדכן כי לאחר שבוצעו כ-360 אלף בדיקות, מהן 12% היו חיוביות, מספר החולים הפעילים עלה ל-222,877, בהם 63 מונשמים. מקדם ההדבקה עומד על 2. מניין מקרי המוות מסיבוכי המחלה טיפס ל-8,274

זמן צפייה: 05:57

משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי אתמול התגלו 43,815 מאומתים חדשים לנגיף הקורונה לאחר שנעשו מעל 360 אלף בדיקות וכ-12% מהן היו חיוביות. מספר החולים במצב קשה עלה ל-254, מהם 63 מונשמים. 8,274 בני אדם נפטרו מסיבוכי המחלה מאז פרוץ המגפה. מקדם ההדבקה עומד על 2.02.

בשלב זה יש בארץ יותר מ-222 אלף חולים פעילים, כאשר 198 אלף מהם רק מהשבוע האחרון. 424 אלף התחסנו עד כה במנה רביעית של החיסון ו-4.3 מיליון התחסנו במנה שלישית. במרכז הרפואי לגליל בנהריה הוכפל תוך שעות ספורות הוכפל מספר החולים המאושפזים, שעומד כעת על 16 מאומתים, מהם 13 מאושפזים במחלקת גריאטריה, שניים מונשמים (בני 76 ו-68) מאושפזים במחלקה לטיפול נמרץ וחולה אחת - במחלקת יולדות. שבעה מהחולים מוגדרים במצב קשה, שניים במצב בינוני ושבעה קל.

Long Queues To Be Tested For The Covid 19 As Israel Faces A Surge In Omicron Variant Infections
תורי ענק למתחמי הבדיקות | צילום: רויטרס

בתוך כך, שרת החינוך יפעת שאשא ביטון התייחסה הבוקר בדיון שקיימה לאפשרות של סגירת מערכת החינוך. לדבריה, "אנו זוכים לתמיכה מקיפה של מומחים בכך שאסור לסגור את מערכת החינוך. יותר ויותר מבינים שהנזק לילדים בסגירתה הוא עצום ואנו רואים בימים אלה את ההשלכות הקשות של הסגרים שהיו על הילדים. שיח על סגירת מערכת החינוך פוגע בילדים ובהורים. זה לא יקרה".

ישיבת קבינט הקורונה
ישיבת קבינט הקורונה (ארכיון) | צילום: עמוס בן גרשום/ לע''מ

אמש קבינט הקורונה סיים את הדיון שהתקיים לראשונה זה שלושה שבועות ללא החלטות. הקבינט כונס ברקע המשך התפשטות גל האומיקרון כשבתחילת הדיון הוצג לשרים תרחיש שלפיו שיא הגל יתממש בעוד כ-3-2 שבועות עם 300 אלף מאומתים ו-1,200 חולים קשים.

במהלך הדיון התפתח עימות בין ראש הממשלה נפתלי בנט לשר זאב אלקין – עימות שעלה לטונים גבוהים. אלקין ניסה לשאול שאלות והתבקש על ידי בנט לעצור. בשלב הזה מתח אלקין ביקורת ואמר: "שלושה שבועות לא התכנס קבינט קורונה ושאם הוא (בנט) מקיים את הישיבה רק בשביל לסמן וי כדי לשלוח אותנו להתראיין, אז לא צריך לשאול שאלות. אם רוצים שנבין אז צריך לשאול, ואין פלא שציבור לא מבין אם אני כחבר קבינט קורונה לא מקבל תשובות".

במקביל, אתמול החליט מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, לאמץ את המלצת הצוות לטיפול במגיפות ולקצר את ימי הבידוד למאומתים לשבוע ימים בתנאי שבשלושת הימים האחרונים בבידוד לא היו תסמינים. ההחלטה תיכנס לתוקף היום בחצות.