מספר מקרי המוות מקורונה בעולם חצה את ה-200 אלף

מניין המתים מהנגיף זינק ביממה האחרונה, כאשר בארה"ב הלכו לעולמם כרבע מכלל המתים. באיטליה התפשטות הווירוס נמצאת במגמת ירידה מתונה - 2,357 בני אדם לקו בנגיף ו-415 מתו ביממה האחרונה

קורונה בספרד
קורונה בספרד | צילום: רויטרס

מגפת הקורונה: מספר מקרי המוות מהנגיף בעולם חצה היום (שבת) את רף ה-200 אלף, כאשר כרבע מכלל המתים בארצות הברית. עד כה, כ-930 אלף אמריקנים נדבקו במחלה. מוקד ההידבקות המרכזי בארצות הברית היא עדיין מדינת ניו יורק, שם יש כ-270 אלף מקרי הידבקות ויותר מ-21 אלף מקרי מוות. אחריה ניו ג'רזי עם יותר מ-100 אלף נדבקים וכמעט 5,500 מתים.

ארצות הברית מובילה הן במספר הנדבקים והן במספר המתים בפער עצום משאר המדינות. לשם השוואה בספרד, המוקד ההתפשטות השני אחרי ארצות הברית בעולם, יש כ-220 אלף נדבקים ויותר מ-22,500 מתים. אחריה איטליה, עם כ-195 אלף נדבקים וכ-26 אלף מקרי מוות. כמו כן, התפשטות הקורונה בארץ המגף נמצאת במגמת ירידה מתונה, כאשר ביממה האחרונה 2,357 איטלקים לקו במחלה ו-415 בני אדם הלכו לעולמם.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"אנשים רבים פשטו רגל": כך נראית איטליה אחרי חודשיים של הסגר

"אין הוכחה לכך שאדם שהחלים מקורונה לא יכול להידבק בשנית"

דיווח: סין שלחה צוות רפואי לקוריאה הצפונית לטפל בקים

רחובות רומא השוממים בעקבות משבר הקורונה
רחובות רומא השוממים בעקבות משבר הקורונה | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום הודיע ארגון הבריאות העולמי הודיע כי אין עדיין הוכחות לכך שאדם שנדבק בנגיף הקורונה חסין מהידבקות שנייה, גם אם פיתח נוגדנים. זאת ברקע הצעות של כמה ממשלות לבצע בדיקות לאנשים, ובכך לספק למי שנמצאו אצלו נוגדנים מעין "דרכון חסינות", כדי שיוכל לשוב לעבודתו או לנסוע ממקום למקום.

במקביל, סין שלחה צוות מומחים רפואי לקוריאה הצפונית, כדי לסייע למנהיג המדינה קים ז'ונג און - כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי שלושה מקורות. זאת לאחר דיווח ב-CNN לפיו קים נמצא במצב קשה. בקוריאה הדרומית דחו את הטענות ואמרו שמצבו של מנהיג קוריאה הצפונית אינו חמור.

לפי הדיווח, המשלחת, שבראשה עמד בכיר המחלקה לקשרים בין-לאומיים במפלגה הקומוניסטית של סין, יצאה מבייג'ינג לקוריאה הצפונית ביום חמישי. המחלקה לקשרים בין-לאומיים היא הגוף הסיני המרכזי שמנהל מגעים עם קוריאה הצפונית.