5,616 נדבקים בקורונה אובחנו אתמול - 9.1% מהבדיקות חיוביות

משרד הבריאות עדכן כי מניין החולים הפעילים עלה ל-80,436, לאחר שבוצעו יותר מ-63 אלף בדיקות. מספר מקרי המוות מסיבוכי המחלה עומד על 4,005. אתמול חוסנו במנה שנייה כ-309 אלף ישראלים

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי אתמול אובחנו 5,616 נדבקים חדשים בקורונה, לאחר שבוצעו יותר מ-63 אלף בדיקות, מתוכן 9.1% היו חיוביות. בכך עלה מניין החולים הפעילים ל-80,436, מתוכם 1,130 במצב קשה ובהם 273 מונשמים. מספר מקרי המוות מסיבוכי המחלה עלה ל-4,005.

מעבר לכך, משרד הבריאות גם עדכן כי אתמול התחסנו נגד קורונה במנה השנייה כ-309 אלף ישראלים, ובכך חוסנו באופן מלא. עד כה, כ-2.1 מיליון ישראלים חוסנו במנה הראשונה.

חיסון קורונה
חיסון קורונה | צילום: רויטרס

בתוך כך, למרות ההתנגדות הנרחבת בציבור הישראלי, מסתמן כי קיים רוב בממשלה להארכת הסגר בשבוע אחד נוסף לפחות, וזאת על רקע העובדה שמספר המאומתים מוסיף להיות גבוה בימים האחרונים, גם בפתח השבוע השני של הסגר.

שר הבריאות יולי אדלשטיין תומך בהארכת הסגר ואף צפוי לקדם את היוזמה בממשלה, גם רה"מ בנימין נתניהו נוטה לתמוך בהצעה, זאת כאמור על רקע מספר המאומתים. שר הביטחון בני גנץ נוטה לתמוך אף הוא, אך בתנאי שיופעל קמפיין לאכיפה שוויונית וכן יישום התקנות גם במוסדות החינוך החרדים.

סגר
סגר | צילום: רויטרס

שר הפנים אריה עדיין עדיין לא קיבל החלטה, אך בפעם הקודמת הוא נמנע מלהצביע בסוגיה על מנת לא לתמוך באופן אקטיבי בסגירת מוסדות תורה, ושר האוצר ישראל כ"ץ מסר כי טרם החליט, אך כזכור בישיבות הקודמות הוא התנגד להטלת הגבלות נוספות על המשק.

השיקולים המכריעים בהארכת הסגר נותרו התפשטות המוטציות שמגדילות את אפשרויות ההדבקה והעומס בבתי החולים. מנגד, מתנגדי הסגר מקווים כי ההחלטה תידחה כמה שניתן לקראת סוף השבוע, כי אם מספר החולים ירד ומקדם ההדבקה יהיה נמוך, המשמעות היא שכל עיכוב בהחלטה יגדיל את הסיכויים לכך שהסגר, לפחות בחלקו, ייגמר.