אפקט הקורונה: קווי רכבת יבוטלו; פוצץ המו"מ בין אל על לעובדים

לאחר הכישלון במגעים בין חברת התעופה לעובדיה בנוגע לפיטורים המוניים – נבחנת האפשרות של סכסוך עבודה • הידרדרות במצב עובד רשות שדות התעופה – אושפז במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם

זמן צפייה: 03:09

קורונה – משבר עולמי: השפעתו של נגיף הקורונה מתחילה לחלחל לכל תחומי החיים. ברכבת ישראל הודיעו על צמצום תנועת הרכבות החל ממחר (חמישי), בשל חוסר בפקחים הנמצאים בבידוד ביתי.

מחר לא יופעלו הרכבות בקו באר שבע-דימונה, בית שמש-ירושלים, לוד-הראשונים ורכבת הלילה בין באר שבע לנתב"ג.

במקביל, חלה הידרדרות במצבו של עובד שדות התעופה בשנות ה-60 לחייו, שאובחן בנגיף. הוא מאושפז בבית החולים איכילוב במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם. כמו כן, מורה מבית הספר עירוני ה' במודיעין אובחנה כנגועה בווירוס הקורונה. מצבה קל. כ-170 תלמידים ומורים ייכנסו לבידוד.

עוד בחדשות 13:

המלחמה בקורונה: כנסים הוגבלו ל-100 איש; בתיה"ס ימשיכו לפעול

חרף העלייה במספר המתים והנדבקים: ארה"ב אדישה לקורונה

רכבת ישראל
רכבת ישראל | צילום: ויקיפדיה העיברית/ רותם דנציג

בתוך כך, התפוצץ הערב המשא ומתן בין אל על לעובדיה, בנושא הפיטורים ההמוניים הצפויים בחברת התעופה על רקע צמצום הטיסות. חברי הוועד קראו לעובדים להגיע מחר להצבעה על הכרה על סכסוך עבודה.

מוקדם יותר הערב הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בשל התפשטות הקורונה, יוגבלו התכנסויות במקומות סגורים עד 100 איש. לדברי נתניהו, לפי שעה לא יבוטלו הלימודים בבתי הספר, אך נשקלת האפשרות להקפיא את הלימודים באוניברסיטאות.

עוד מסר נתניהו כי בימים הבאים הממשלה תודיע על החרגת אירועים ספציפיים מנוהל זה, אירועים חשובים שעל אף שיכילו קהל של למעלה מ-100 איש - יוענק להם אישור להתקיים. בתוך כך, מספר חולי הקורונה הפעילים עומד על 91 בני אדם. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הוסיף כי התחבורה הציבורית תמשיך לפעול כרגיל לפי שעה.

ראש הממשלה בינימין נתניהו בנוגע לנגיף הקורונה
ראש הממשלה בינימין נתניהו בנוגע לנגיף הקורונה | צילום: חדשות 13

שר הבריאות, יעקב ליצמן, ביקש מהציבור להימנע מביקור שאינו הכרחי בבית חולים וכן להימנע מביקור קשישים. משרד הבריאות הודיע כי על כל אדם שחווה סימפטומים של חום וקשיי נשימה להוסיף יומיים של מנוחה בביתו לאחר שכבר ירד חום גופו, וזאת - מבלי לדווח על כך למד"א וללא קשר לנגיף הקורונה.

עוד אמר נתניהו כי "ישראל נכנסת למצב הזה כשמצבה מצוין. יש לנו ממה לתת". נתניהו מתכוון לסיוע הכספי בגובה 10 מיליארד שקלים, עליו הכריז מוקדם יותר. הוא פירט ממה יורכב סכום זה: שמונה מיליארד שקלים יוקצבו לעסקים, מיליארד נוסף למערכת הבריאות ועוד מיליארד שקל למטרות כלליות נוספות - למשטרה ולכוחות הביטחון.