מחקר: יותר משליש מחולי הקורונה חווים תסמינים מעל לשבועיים
מניתוח חדש שהוציא המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, שבו נבחנו 292 מקרי הדבקה, עולה כי 35% מהלוקים במחלה הרגישו את סימפטומי הנגיף כמה שבועות לאחר שאובחנו לראשונה חיוביים
המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן דיווח הבוקר (שבת) כי מניתוח של 292 מקרי הדבקה בנגיף הקורונה, עולה כי 35% מהחולים חווים את תסמיני המחלה יותר משבועיים ואפילו שלושה מהבדיקה הראשונה שבה אובחנו חיוביים. בעוד שהאוכלוסייה המבוגרת יותר עלולה להרגיש תסמינים ממושכים, גם צעירים דיווחו כי הרגישו לא טוב לפרק זמן ממושך.
עד כה קרוב ל-16 מיליון בני אדם נדבקו בנגיף ברחבי העולם, מתוכם כתשעה מיליון החלימו. בתוך כך, יותר מארבע מיליון אמריקנים כבר נדבקו במחלה, כאשר מניין החולים הפעילים עומד על כשני מיליון. כמו כן, מספר מקרי המוות בארצות הברית עלה ל-148,492.
לכתבות נוספות בחדשות 13 >>
ברבש מול גמזו: המאבק הסוער סביב מינוי פרויקטור הקורונה
בתגובה לירי לגולן: צה"ל תקף עמדות של צבא אסד בדרום סוריה
של מי המחאה הזו? לילה בעין הסערה של ההפגנות מול מעון רה"מ
כמו כן, אתמול עדכן משרד הבריאות כי 1,889 נדבקים חדשים אובחנו אתמול בישראל, זאת כאשר שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 6.9%. בכך, עלה מניין הנדבקים מאז פרוץ המגפה ל-58,559. 32,226 נשאים פעילים, בעוד 25,887 בני אדם כבר החלימו. עוד עולה מנתוני המשרד כי 302 חולים במצב קשה, מהם 81 מונשמים. 132 חולים במצב בינוני. מניין המתים עלה ל- 446 בני אדם.
מנתוני המשרד עולה כי בשבוע האחרון אובחנו 1,657 נדבקי קורונה חדשים בירושלים. זאת, כאשר שיעור הבדיקות החיוביות עמד השבוע על 11%. מניין הנדבקים מתחילת המגפה בבירה מתקרב ל-10 אלף, מהם 4,739 נשאים פעילים.
ערים נוספות שבהן שיעור הבדיקות החיוביות הוא גבוה במיוחד הן ביתיר עילית עם 21%, ובית שמש עם 20%. בשתי הערים אובחנו השבוע 298 ו-399 תושבים, בהתאמה. מניין הנדבקים מאז תחילת המגפה בשתי הערים דומה מאוד. זאת, למרות שבבית שם חיים פי שניים תושבים.
באשדוד אובחנו בשבוע האחרון 296 נדבקים, בלוד - 201, במודיעין עילית - 227, בקלנסווה - 186, ובאלעד 203 נדבקים, עם שיעור בדיקות חיוביות גבוה ביותר - 23%. ערים שבהן שיעור הבדיקות החיוביות מעודד יותר הן ראשון לציון, חיפה, באר שבע, בת ים, נתניה, רמת גן, רחובות ואשקלון.