לראשונה מהתפרצות המגפה: מ-1 ביוני יוסרו כל הגבלות הקורונה

בעקבות נתוני התחלואה הנמוכים והיציבים, משרד הבריאות הודיע כי לא יבקש להאריך את התקנות. על כן, לא יהיה צורך בתו ירוק והתו הסגול יבוטל גם כן. חובת עטיית מסכות בחללים סגורים תיבחן

זמן צפייה: 02:53

משרד הבריאות הודיע הערב (ראשון) כי לא יבקש להאריך את הגבלות הקורונה, לאור נתוני התחלואה הנמוכים והיציבים. זאת אומרת, שהחל מ-1 ביוני יוסרו כל ההגבלות, ולכן לא יהיה צורך יותר בתו ירוק ויבוטל גם התו הסגול.מעבר לכך, אנשי המקצוע יקיימו דיונים בנוגע לחובת עטיית מסכות בחללים סגורים - עד להחלטה אחרת תימשך חובה זו. בנוסף, ההגבלות על הכניסה והיציאה לישראל יותרו, ובמידת הצורך אף יוחמרו.

שר הבריאות יולי אדלשטיין מסר: "ישראל חוזרת לשגרה. לפני פחות מחצי שנה התחלנו את מבצע החיסונים. בזכות העבודה המצוינת של אנשי מערכת הבריאות - קופות החולים, בתי החולים, מד"א, מגן ישראל ועובדי משרד הבריאות - ובזכות ההתגייסות המדהימה של אזרחי ישראל, ביצענו את מבצע החיסונים הטוב בעולם. מזה זמן רב אנחנו קוצרים את פירות החיסונים עם תחלואה נמוכה".

על פי נתוני משרד הבריאות, אתמול אובחנו 12 נדבקים חדשים בלבד, בעוד כאשר התחלואה הייתה בשיא היו יותר מ-10 אלף מאומתים חדשים ביום. כמו כן, ממוצע הנדבקים החדשים השבועי עומד כעת על 27, ובשיא היה יותר מ-8,600. כעת, מניין החולים הפעילים עומד על 59, כשבשיא היו כ-88 אלף. מתוך החולים הפעילים 59 עדיין במצב קשה. נוסף על כך, שיעור הבדיקות החיוביות עומד בימים אלו סביב 0.1% בלבד.

בתוך כך, חיסון הילדים בישראל מתעכב, למרות שבארצות הברית מבצע החיסונים לילדים פועל כבר שבועיים. הסיבה לעיכוב היא חשש מגרימת דלקת בשריר הלב. עם זאת, ההחלטה בנושא קרובה, שכן במשרד הבריאות מחכים לנתוני החיסונים והשפעותיו בארצות הברית.

ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ