בפעם השלישית: מדינת ישראל נכנסה לסגר כללי

החמרת ההגבלות נכנסה לתוקפה: כחלק מהסגר הכללי, שיימשך לפחות שבועיים, מוסדות החינוך לא ייפתחו, כמות הנוכחים במקומות העבודה תצומצם, ותיאסר יציאה ממקום המגורים למרחק של יותר מקילומטר

זמן צפייה: 03:06

סוגרים את המדינה: הסגר הכללי המהודק ברחבי הארץ נכנס הלילה (שישי) לתוקפו, כאשר זאת הפעם השלישית בעשרה חודשים שההגבלות בישראל הוחמרו עד לסגר מלא. כחלק מהידוק ההגבלות, שיהיו בתוקף לפחות לשבועיים הקרובים, נסגרו גם המסחר ומוסדות החינוך, למעט חינוך מיוחד ונוער בסיכון.

נוסף על כך, נאסר לצאת ממקום המגורים למרחק של יותר מקילומטר אחד, למעט עבור הפגנה, טיפול רפואי או סוציאלי, פעילות ספורטיבית, העברת קטין בין הוריו הגרושים, יציאה למקום עבודה חיוני או למוסדות חינוך שפתוחים, והשתתפות בהלוויה, חתונה או ברית. מי שייתפס מפר את ההגבלה ייקנס ב-500 שקלים.

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

הבריונים של טראמפ: אלה פעילי הימין הקיצוני שפרצו לקונגרס

נתניהו: נוכל לחסן את כל אזרחי ישראל מעל גיל 16 עד סוף מארס

טביעת הנעל בתא השירותים: חוות הדעת שסותרת את טענת זדורוב

חסימת כביש 1 לבדיקות המשטרה
חסימת כביש 1 לבדיקות המשטרה | צילום: רויטרס

מעבר לכך, אסורה שהייה בבית של אדם אחר, וכן אסור לקיים שיעורי נהיגה או להשתתף בטיול מאורגן. המסעדות לא יוכלו לפעול באיסוף עצמי, אלא במשלוחים בלבד. צימרים, גני חיות, שמורות טבע, גנים לאומיים ואתרים לאומיים יהיו סגורים.

כמו כן, נאסרה התקהלות של יותר מחמישה אנשים במתחם סגור ולמעלה מעשרה במקום פתוח, מלבד חתונות, בריתות והלוויות, שיוכלו להתקיים עם כמות כפולה של משתתפים. התפוסה בתחבורה הציבורית תצומצם ל-50%. תיאסר טיסה לחו"ל, למעט למי שרכש כרטיסים לפני כניסת התקנות לתוקף.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

ככלל, נאסרה הגעת עובדים למקום עבודתם, אם אינו חיוני. עם זאת, תתאפשר שהיית עובד שנדרש לשם תחזוק מקום העבודה, כמו תיקון ליקויים, שמירה, תשלומי שכר ועוד. רשימת מקומות העבודה החיוניים לא השתנתה מאז הסגרים הקודמים, אך נוספה אליה עורכי דין שמייצגים לקוחות בבית משפט ועובדים של ועדת הבחירות המרכזית או ועדה אזורית מסוג זה.

במקביל, צומצמה גם פעילות הספורט המקצועי, כך שהליגות העליונות יוכלו לקיים אימונים בלבד. כמו כן, בוטל היתר היציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים מבוגרים, שאינה טיפול סוציאלי.

בד בבד, המשטרה פרסה 25 מחסומים ברחבי הארץ כדי לאכוף את התקנות של החמרת הסגר, שייכנסו לתוקפן בחצות. אזרחים שייתפסו מפירים את הסגר צפויים לקבל קנסות. בנוסף, במהלך כל שעות היממה יבצעו אלפי שוטרים סריקות בכל הכבישים ברחבי הארץ ויציבו מחסומים בנקודות שונות, במטרה לתפוס מפירי סגר.

מפת מחסומי המשטרה בסגר השלישי
מפת מחסומי המשטרה בסגר השלישי | צילום: דוברות המשטרה