ראש שירותי בריאות הציבור: "סגר בחגים - אפשרות אמיתית"

ד"ר שרון אלרעי התייחסה לאפשרות של סגר בריאיון לחדשות 13 וציינה: "אנחנו לא מנפנפים בזה סתם כדי להבהיל". על ביטול הלימודים בערים אדומות ברגע האחרון: "ברור לי שזה פוגע באמון הציבור"

זמן צפייה: 04:17

ד"ר שרון אלרעי, ראש שירותי בריאות הציבור, התראיינה הערב (שלישי) בחדשות 13 והתייחסה בין היתר לאפשרות של סגר בחגים: "סגר הוא אפשרות אמיתית. כשאנחנו מסתכלים על יותר מ-2,000 נדבקים כל יום זו בהחלט אפשרות. אנחנו לא מנפנפים בזה סתם כדי להבהיל אנשים. אנחנו עושים כל מה שאנחנו יכולים כדי לא להגיע לסגר בחגים, אבל אני לא יכולה להגיד כרגע מה זה יהיה".

בתוך כך, בעוד יומיים יתכנס שוב קבינט הקורונה, וידון באפשרות להטיל סגר בחגי תשרי. כנראה לא תתקבל החלטה כבר בחמישי הקרוב, אבל ידונו באפשרות.

עוד התייחסה אלרעי להחלטה לסגור את בתי הספר בערים אדומות שהתקבלה אמש ברגע האחרון, וציינה: "זה אחד הדברים שברור לי שפוגעים יותר מכל באמון הציבור. הדברים לא נעשו ממטרה של לפגוע או לחבל, הם נעשו מתוך העובדה שתוכנית הרמזור אך זה עתה אושרה בקבינט והיו צריכות להתקבל החלטות מהירות. אני מתנצלת על כל עוגמת הנפש שהדבר הזה גרם. זה היה צריך להיעשות בדרך יותר רגועה ועם יותר זמן מראש. אני מקווה שלא יהיו דברים כאלה יותר בעתיד".

לכתבות נוספות בנושא >> 

עם מסכות ושמירת מרחק: 2.5 מיליון תלמידים חזרו ללימודים • צפו

ברקע פתיחת הלימודים: שיא שלילי במספר הנדבקים בקורונה בישראל

בקפסולות, בזום – ובצהרונים: המדריך המלא לפתיחת הלימודים

ד''ר שרון אלרעי ראש שירות בריאות הציבור
ד''ר שרון אלרעי ראש שירות בריאות הציבור | צילום: חדשות 13

עוד ציינה כי פתיחת רוב מערכת החינוך היא "ניסיון לעשות איזון בין תחלואה, שהיא כן עולה בצורה מתונה, לבין היכולת לפתוח את המשק, את בתיה"ס ולשחרר קצת. זה לא לשחק באש".

ראש שירותי בריאות הציבור דיברה גם על תוכנית הרמזור שאושרה בקבינט הקורונה ואמרה: "אני כולה לבנות את התוכנית הכי יפה שיש, אבל אם הציבור לא ינהג לפי המתווה שאנחנו קובעים - זה לא יעזור. אנחנו חייבים את העזרה של הציבור".

בד בבד, משרד הבריאות עדכן כי מחצות חלה עלייה של 1,229 נדבקים בנגיף הקורונה. 11 בני אדם מתו מהמחלה, ומחצות החלימו 628 אנשים. סך הכול ישנם כרגע 118,122 מאומתים לנגיף בישראל.