בעין הסערה: מסביב לשעון עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות

בין ההתפרצות בבני ברק לשיחות עם ראש הממשלה, איתמר גרוטו הוא אחרון בכירי משרד הבריאות שלא נכנס לבידוד. כשהביקורת הציבורית מתעצמת, הוא מסרב להתרגש- וסבור שהקטסטרופה עדיין מעבר לפינה

זמן צפייה: 06:07

מגפת הקורונה: בין התבטאות שנויה במחלוקת על נחיצות בדיקות לאבחון הקורונה לדיונים קדחתניים על התפשטות הנגיף בבני ברק, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, הוא אחרון הבכירים במשרד הבריאות שהמשיך לתפקד השבוע מחוץ לבידוד.

כל התוהו ובהו שמשתולל בישראל מתנקז לחמ"ל הבריאות הלאומי. כל החלטה צריכה להתקבל מהר כי התור הוא אין-סופי, כל נייר שנחתם יכול לגזור גורלות. גרוטו הוא זה שמופקד על כל העסק. ראשית השבוע נפתח בהבנה שהרחוב החרדי נכנס לשלב ההתפרצות של המגפה. גרוטו הסביר כי החלת ההנחיות בחברה החרדית הייתה כה קשה, משום ש"גם בגטו ורשה קיימו מניינים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מניין מקרי המוות בישראל עלה ל-44; מספר הנדבקים – 7,851

פרסום ראשון: בשל המחסור – משרד הבריאות הורה למחזר ציוד מגן

"העסק בשליטה": כך הצליחה קריית יערים החרדית לבלום את הקורונה

פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ''ל משרד הבריאות
פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ''ל משרד הבריאות | צילום: החדשות 13

פרופסור גרוטו עצמו בקושי עצם עין כבר שבועות, אבל הביקורת בחוץ רק הולכת ומתעצמת בעיקר בשל התחושה שעל כל צעד קדימה מחליטים ללכת שניים אחורה. השיא כמובן היה המסכות שעד לפני רגע לא היו חשובות כלל, ופתאום הפכו לחובה. קודם לכן היו הבדיקות שאושרו במרכולים הגדולים, ואז גם זה בוטל. פתאום אפילו יעילות הבדיקות עצמן מוטלת בספק. "ידעתי את זה עוד מאז שהייתי ביפן, סיפר גרוטו. "ראינו שאנשים נבדקים ביום א' ויוצא חיובי, ביום ב' שלילי, ביום ג' חיובי וביום ד' מצב גבולי".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות מסרב להתרגש מהביקורת הציבורית וצריך קצת זמן לצדו כדי להבין למה. אצלו בראש היינו אמורים להיות במקום הרבה יותר גרוע והקטסטרופה עדיין אורבת מעבר לפינה. כל יום שנגמר בלי רשימה של עשרות ומאות מתים הוא עוד יום שבו הוא נושם לרווחה על כך שהתבדה. מי ייתן וזה רק יימשך כך.