מנכ"ל משרד הבריאות בדיונים: "הלימודים לא יתחדשו אחרי פסח"

במהלך שיחת ועידה עם שרי הממשלה, אמר משה בר סימן-טוב כי השבתת פעילות מוסדות החינוך צפויה להימשך • בעקבות פרסום חדשות 13: יורחב הקריטריון לבדיקת דיירים בבתי אבות

זמן צפייה: 00:47

מגפת הקורונה: מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר הערב (שני) בשיחת הוועידה של שרי הממשלה כי הלימודים במוסדות החינוך לא יתחדשו לאחר חג הפסח.

בתוך כך, בעקבות הפרסומים בחדשות 13, יורחבו הקריטריונים לבדיקת קורונה אצל דיירים בבית אבות. משרד הבריאות הנחה לבדוק את כל מי שיש לו תסמינים, וגם קשישים ללא תסמינים באופן מדגמי. כמו כן, יבצעו שלוש בדיקות תקופתיות כל חמישה ימים בקרב חסרי התסמינים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

צמצום המשק ל-15% ואיסור התקהלויות ל-3 אזרחים: ההגבלות החדשות

"העומס הוא הבעיה": תיעוד המחלקה שבה כמעט כל החולים – במסדרון

ניסוי במשרד הביטחון: אילוף כלבים – להרחת חולי קורונה

קורונה
קורונה | צילום: רויטרס

מוקדם יותר הערב עידכן משרד הבריאות כי מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל ממשיך לטפס, ועומד על 4,695. מכלל החולים, 79 במצב קשה, מתוכם 66 מונשמים. 90 מהנדבקים נמצאים במצב בינוני ו-4,349 במצב קל. עד כה 16 בני אדם מתו מסיבוכי המחלה ו-161 החלימו ושוחררו מבתי החולים.

כמו כן, המשרד הנחה את צוותי מד"א להקל בקריטריונים לבדיקת הקורונה, והורה להם לבדוק גם מתלוננים שלא באו במגע עם חולה מאומת, אלא רק מציגים תסמינים של חום ושיעול. בעקבות הפרסום, תושבים רבים התקשרו לשירותי מד"א וביקשו להיבדק. כמו כן, כדי למנוע התנפלות על סניפי רשתות השיווק, אנשי פיקוד העורף יגיעו לסניפים ברחבי הארץ על פי בחירתם מבלי ליידע את הרשתות להיכן הם הולכים להגיע.

אישה הלובשת מסיכת פנים בשוק בתל אביב
אישה הלובשת מסיכת פנים בשוק בתל אביב | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום פורסם לראשונה בחדשות 13 כי לאור ההידבקויות הרבות בנגיף הקורונה בבתי אבות, משרד הבריאות פנה לצה"ל וביקש שייקח על עצמו את מערך הבדיקות לקשישים. בפיקוד העורף בוחנים את הבקשה. בתוך כך, נעשו בימים האחרונים 26 בדיקות לקורונה בבית האבות משען שבבאר שבע ונמצאו 16 אנשי צוות ודיירים שנדבקו במחלה. משען איפשרה למשפחות שביקשו להוציא את יקירהן מהדיור המוגן להעביר אותם לבידוד בבית. מדובר בסך הכל בארבע משפחות. בני המשפחות האחרות מפנים אצבע מאשימה למשרד הבריאות, שמסרב לבקשת ההנהלה לבצע בדיקות לכולם.

במקביל, משרד הבריאות הודיע כי יעביר את פרטי חולי הקורונה וכן את פרטי המבודדים, למשרד הפנים, ומשם יועברו הנתונים לכלל הרשויות במטרה לעקוב אחר יישום ההנחיות והאזהרות שניתנו לציבור. זאת לאחר שמוקדם יותר היום, פנו 189 ראשי ערים ומועצות מקומיות לראש הממשלה בנימין נתניהו, וביקשו מידע שיאפשר להם לעקוב אחר התושבים שלקו בנגיף ואלו ששוהים בבידוד.