343 נדבקים בקורונה אובחנו אתמול - 0.7% מהבדיקות חיוביות

משרד הבריאות עדכן כי לאחר שבוצעו כ-50 אלף בדיקות, מניין החולים הפעילים עלה ל-2,597. 15 מהמאומתים החדשים חזרו מחו"ל, בעוד 14 מתוכם מחוסנים. מספר החולים במצב קשה עלה ל-35

זמן צפייה: 02:31

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שני) כי אתמול אובחנו 343 נדבקים חדשים בקורונה, לאחר שבוצעו כ-50 אלף בדיקות מתוכן 0.7% היו חיוביות. מתוך המאומתים החדשים 15 חזרו מחו"ל, ובהם 14 היו מחוסנים. כעת, מניין החולים הפעילים עומד על 2,597 בני אדם, מתוכם 35 במצב קשה, ובהם 16 מונשמים. מספר מקיר המוות מסיבוכי המחלה עומד על 6,428.

‏אמש פורסם לראשונה בחדשות 13 כי בעקבות ההדבקה הנרחבת של מחוסנים בנגיף הקורונה, במשרד הבריאות שוקלים לחייב בבידוד גם הורים לילדים מאומתים שנדבקו במסגרותיהם, זאת עקב המגע ההדוק שהם מקיימים עמם. על פי נתוני משרד הבריאות, כיום בישראל ישנם כ-60 אלף בני אדם ששוהים בבידוד - בהם ילדים רבים, שאינם מחוסנים.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

על אף שבכירים ומומחים במשרד הבריאות תומכים במהלך, שר הבריאות ניצן הורוביץ עדיין מתלבט בעניין, זאת בשל ההשלכות הכלכליות הדרמטיות שעלולת להיווצר ממהלך שכזה. בימים הקרובים צפויים להתקיים דיונים בנושא, במסגרתם יוחלט המתווה הסופי לבידוד המשותף של ההורים וילדיהם.

בתוך כך, שרי קבינט הקורונה צפויים להתכנס מחר, על מנת לדון בהחזרת התו הירוק, זאת כחלק מהמאמץ למנוע את עליית התחלואה הנוכחית. ככל הידוע בשלב זה, מדובר בתו ירוק שונה מזה שהופעל בצאת הסגר השלישי, שיפעל במתכונת ייעודית וממוקדת עבור אוכלוסיות בסיכון גבוה כגון קשישים ובני נוער.

שר הבריאות ניצן הורוביץ
שר הבריאות ניצן הורוביץ | צילום: חדשות 13

כך למשל, במשרד הבריאות שוקלים לחייב נערים להיבדק לנגיף טרם כניסתם לקייטנות הקיץ, או להציג תוצאה שלילית לקורונה שתוקפה עד 72 שעות מאז הביצוע. לפי משרד הבריאות, מתווה ההגבלות הנקודתיות לא צפוי להפר את השגרה במשק הישראלי המתאושש. למרות זאת, במשרד האוצר מוטרדים מעצם השיח על הרחבת ההגבלות והבידודים, וחוששים שהוא יבלום חזרה של עובדים מחל"ת.

נתונים מעודדים - החיסון מול וריאנט הדלתא יעיל ב-95% במניעת תחלואה קשה

למרות העלייה במספר המאומתים בקרב אוכלוסיית בתי האבות, שמרביתה מחוסנת, נתונים של חברת התרופות "פייזר" חושפים כי החיסון של החברה יעיל ב-90% מול הווריאנט ההודי (דלתא) של נגיף הקורונה, ויעיל ב-95% במניעת תחלואה קשה. כלומר, גם אם מחוסנים ידבקו בנגיף - הם יחוו מחלה קלה בלבד. עם זאת, יש לזכור כי החיסון לא מעניק הגנה של 100% מפני הנגיף, כאשר עדיין ישנן אוכלוסיות נרחבות, ובראשן ילדים, שטרם התחסנו מפניו, לכן הקורונה יכולה לפגוע בהם.

בישראל ביקשו הבהרות מ"פייזר" בנוגע למתן זריקה שלישית למחוסנים, אלא שבחברה השיבו כי טרם נמצאים בידיהם הנתונים בנושא. עם זאת, הזריקה השלישית של החיסון נגד הקורונה תינתן למדוכאי חיסון כבר בימים הקרובים. לגבי יתר האוכלוסייה - החיסונים צפויים להינתן לקראת סוף השנה הנוכחית, אך העניין טרם אושר סופית.