הדייר החמישי מבית אבות ביבנאל: בן 86 מת מקורונה בפוריה

נקבע מותו של קשיש שהתגורר בבית אבות יוקרה יבנאל, לאחר שהגיע לבית החולים במצב אנוש, כשהוא סובל מדלקת ריאות קשה. 25 דיירי בתי אבות הלכו עד כה לעולמם

זמן צפייה: 01:09

קשיש בן 86, דייר בית אבות יוקרה יבנאל, מת הבוקר (חמישי) מנגיף הקורונה בבית החולים פוריה. הגבר, שסבל ממחלות רקע רבות, הגיע לבית החולים במצב אנוש, כשהוא סובל מדלקת ריאות קשה. זהו הדייר החמישי מבית האבות ביבנאל שמת מהנגיף. בכך עלה מניין המתים מקורונה בבתי אבות בישראל ל-25, ומניין המתים הכולל עומד על 79. 9,755 נדבקו עד כה בנגיף.

אתמול הלך לעולמו גבר בן 63 בבית החולים סורוקה, לאחר שאובחן חיובי לנגיף הקורונה. מבית הולים נמסר כי הוא סבל ממחלות רקע. מוקדם יותר אתמול עדכן בית החולים שערי צדק שקשישה בת 90 עם מחלות רקע רבות ומורכבות מתה לאחר שאושפזה לפני כשבוע.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

שניים מהמתים אתמול הם דיירים מבית האבות "משען" בבאר שבע, שסבלו ממחלות רקע רבות ואושפזו בבית החולים סורוקה לאחר שאובחנו כחיוביים לנגיף.

שמו של אחד הדיירים הוא שמעון ריינזילבר, ניצול שואה בן 97. הוא הותיר אחריו ילד אחד, שלושה נכדים ושמונה נינים. הנכד שלו אורן סיפר כי "הוא מת לבד, בלי אף אחד לצידו". שמעון הגיע לבית האבות משען לפני שש שנים יחד עם אשתו צילה, היא נפטרה לפני 3 חודשים.

משפחתו סיפרה כי לאחר שהרגיש לא טוב והתאשפז, התקבלו תוצאות שליליות לקורונה ואחרי בדיקה שלילית נוספת הוא חזר לבית האבות משען"זו הייתה הטעות של חיינו". ימים ספורים לאחר מכן המשפחה התבשרה שהוא אכן חולה קורונה. נכדו העביר ביקורת חריפה על התנהלות בית האבות: "הקורונה היא הכדור שהרג את סבא שלי - אבל משען לחצו על ההדק. והם הרגו עוד לפניו וימותו עוד אחריו. זה ממש מחנה השמדה בחסות המדינה".