7,168 נדבקים חדשים אתמול - 8.8% מהבדיקות חיוביות

ברקע הארכת הסגר ביומיים נוספים, נמשכת מגמת הירידה המתונה בשיעור המאומתים. 1,094 חולים במצב קשה, מהם 326 מונשמים. מניין המתים חצה את ה-5,000. 1.965 מיליון קיבלו את מנת החיסון השנייה

מעבדה לבדיקות נגיף הקורונה
מעבדה לבדיקות נגיף הקורונה | צילום: חדשות 13

7,168 ישראלים אובחנו אתמול (חמישי) חיוביים לקורונה - כך עדכן הבוקר משרד הבריאות. זאת, לאחר שבוצעו כ-84 אלף בדיקות, מהן 8.8% היו חיוביות. בכך, עלה מניין הנדבקים מפרוץ המגפה ל-679,149, מהם יותר מ-84 אלף נשאים פעילים.

עוד עולה מהנתונים כי 1,094 חולים במצב קשה, מהם 326 מונשמים. מניין המתים, שחצה אמש את ה-5,000, הגיע הבוקר כבר ל-5,019. בד בבד, מבצע החיסונים נמשך, כאשר עד כה חוסנו כ-3.37 מיליון איש במנה הראשונה, ו-1.965 מיליון כבר קיבלו את המנה השנייה.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

הרשימות נסגרו: אלו מועמדי המפלגות לכנסת ה-24

סוכל ניסיון פיגוע: מחבל ניסה לחדור לבית במערב בנימין ונוטרל

כשנה מפרוץ המגפה – ישראל מונה 5,000 מתים: "לא הספקנו להיפרד"

בדיקות קורונה במעבדות צה''ל
בדיקות קורונה במעבדות צה''ל | צילום: דובר צה''ל

הלילה, הממשלה אישרה את הארכת הסגר עד ליום ראשון בשעה 7:00, זאת בתום דיון סוער שנמשך לתוך הלילה - שעות אחדות לפני פקיעת ההגבלות. בשל כך, החל מיום ראשון בבוקר, תבוטל הגבלת המרחק של 1,000 המטרים מהבית, ויבוטל האיסור לשהות בביתו של אדם אחר. ביום ראשון צפויה להתקיים ישיבה נוספת בעניין הסגר.

בנוסף, בתחילת השבוע הבא ייפתחו מקומות העבודה שאינם מקבלים קהל, וכן מקומות העבודה שבהם עובדים במתכונת של "אחד על אחד", כמו למשל המספרות ומכוני היופי. על פי החלטת הממשלה, מיום ראשון יותר איסוף עצמי ממסעדות, הצימרים ייפתחו לאירוח משפחות, ושמורות הטבע והגנים הלאומיים ייפתחו עבור המבקרים.

עוד לפני שאושר המתווה הנוכחי, הובאה לאישור הצעה להאריך את הסגר עד ליום ראשון בחצות. הצעה זו התקבלה ברוב קולות - אולם ללא תמיכת שרי כחול לבן. אז, ביטל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את ההחלטה, והסביר כי ללא אישורם של חברי כחול לבן - ההחלטה אינה חוקית.

פתיחת מערכת החינוך בשבוע הבא עדיין לא אושרה באופן סופי. משרד הבריאות אומנם תומך בפתיחת הגנים וכיתות א'-ד', וי"א-י"ב בערים הירוקות והצהובות - אולם כיום, רוב הערים בישראל אדומות או כתומות. משרדי הבריאות והחינוך מגבשים תוכנית שתאפשר לתלמידי י"א-י"ב, בכל הארץ, לשוב לבתי הספר.