שוב: יותר מ-9,000 נדבקים ביממה - 7.9% מהבדיקות חיוביות

משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו 9,388 ישראלים חיוביים לקורונה. 56 בני אדם מתו מסיבוכי המחלה תוך יממה. 1,063 חולים במצב קשה, מהם 273 מונשמים. 1.935 מיליון אזרחים חוסנו עד כה

זמן צפייה: 00:32

משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי 9,388 ישראלים אובחנו אתמול חיוביים לקורונה. זאת, לאחר שבוצעו יותר מ-121 אלף בדיקות, ש-7.9% מהן חזרו חיוביות. בכך, עלה מניין הנדבקים מפרוץ המגפה ל-522,974, כאשר קרוב ל-79 אלף מהם נשאים פעילים.

עוד עולה מהנתונים כי 1,063 חולים במצב קשה, מהם 273 מונשמים. מניין המתים עלה אתמול ב-56 ועומד עד כה על 3,826. קצב מבצע החיסונים של ישראל הואט בימים האחרונים ועד כה חוסנו 1.935 מיליון אזרחים, 104 אלף מהם כבר קיבלו את המנה השנייה.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

לילה קטלני בכבישים: שני הרוגים בתאונות דרכים במרכז

בית הנבחרים הצביע בעד פתיחה בהליך להדחת הנשיא טראמפ

בניגוד להצהרות: רק 100 אלף קיבלו השבוע את מנת החיסון הראשונה

בדיקות קורונה במעבדות צה''ל
בדיקות קורונה במעבדות צה''ל | צילום: דובר צה''ל

אמש, עדכנו במשרד הבריאות את תוכנית היציאה מהסגר, ושמרו על ההמלצה להאריך את הידוק ההגבלות בשבוע נוסף לפחות. זאת, בעקבות הערכות, לפיהן מדדי התחלואה לא ירדו באופן שיאפשר הקלות בסגר. על פי המתווה ליציאה, בשלב הראשון ישובו לפעילות חנויות הרחוב והלימודים בגנים ובכיתות א' עד ד' ובכיתות י"א-י"ב.

בשלב השני ישובו לפעילות כיתות ה' עד י', ותתאפשר פעילויות שקשורות לדרכון הירוק - ככל הנראה הופעות תיאטרון ובתי קולונוע, כלומר מקומות בילוי שכרטיס אליהם נרכש מראש. לפי התוכנית, רק בשלב השלישי תהיה פתיחה של מסעדות ובתי קפה.

יש לציין כי התנאים של היציאה מהסגר הם שיעור האזרחים שקיבלו את שתי מנות החיסון ומקדם הדבקה נמוך מ-1. נוסף על כך, במשרד הבריאות מעוניין לבחון גם מה מספר המאובחנים החדשים בקורונה מדי יום ועד כמה המוטציות השונות של הנגיף התפשטו בישראל.

מוקדם יותר פורסם לראשונה בחדשות 13 כי ארבעה מקרים נוספים של המוטציה הדרום אפריקנית התגלו בישראל, כאשר עד כה אותרו בארץ בסך הכול שמונה מקרי הדבקה במוטציה החדשה לצד התפשטות המוטציה הבריטית, שככל הנראה גורמת להדבקה מהירה יותר ומהווה את הסיבה למספר הנדבקים היומי והגבוה, ששובר שיאים.