בדרך לעוד הגבלות? 2,867 נדבקים חדשים - 3.5% מהבדיקות חיוביות

משרד הבריאות עדכן שנחצה אתמול רף ה-2,500 נדבקים ביממה, לאחר שבוצעו יותר מ-83 אלף בדיקות. 392 חולים במצב קשה, מהם 144 מונשמים • תיעוד מנתב״ג: משלוח של עוד מאות אלפי חיסונים נחת בארץ

זמן צפייה: 02:20

משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי אתמול אובחנו 2,867 נדבקים חדשים בקורונה - ובכך נחצה רף ה-2,500 נדבקים ביממה, שנקבע כיעד להחלת מתווה "הריסון המהודק". במהלך היום בוצעו יותר מ-83 אלף בדיקות, 3.5% עם תוצאה חיובית.

[brightcove_iframe video_id='news-domestic-health-part-09351612' autoplay='0' credit='' desc='משלוח של חיסונים שנחת בישראל' poster='https://media.reshet.tv/image/upload/q_auto,f_auto/v1608104239/WhatsApp_Image_2020-12-16_at_0-2_eokksm.jpg' kid='1_pcupiyfg' kid='1_pcupiyfg' duration='46'']

עוד עולה מהנתונים כי 392 מהחולים במצב קשה, בהם 144 מחוברים למכונות הנשמה. מניין מקרי המוות בישראל מתחילת המגפה עומד על 3,030. בד בבד, משלוח של עוד מאות אלפי חיסונים נחת הבוקר בישראל.

בתוך כך, שחר תורג'מן, יו"ר התאגדות רשתות המסחר, האופנה וההסעדה, הצהיר: "שלושה חודשים המסחר היה סגור ושבוע לאחר שנפתח רוצים לסגור אותו שוב? לכולם ידוע וברור שהמסחר לא תורם לתחלואה, כמו שלכולם ברור וידוע מה מקור התחלואה: השבים מחו"ל, ההפקרות במגזר הערבי, החתונות, מסיבות טבע, התפילות בהר הבית וכל המקומות שהמדינה הפקירה. מעתה אנו מפסיקים לשלם את מחיר מחדלי הממשלה ולא נשלח פעם נוספת חצי מיליון עובדים ללשכת התעסוקה".

עוד בחדשות 13:

בכירים במשרד הבריאות: בתוך 10-7 ימים נגיע ל"ריסון מהודק"

שנה מפרוץ המגפה: בעלי העסקים שהצליחו להתרומם – ואלו שנפלו

ה-FDA צפוי לאשר את החיסון של מודרנה בסוף השבוע: "יעיל ובטוח"

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מגמת העלייה במספר הנדבקים מגיעה לאחר שאתמול הזהירו בכירים במשרד הבריאות כי בעוד שבוע עד עשרה ימים ישראל תיאלץ להיכנס למתווה "הריסון המהודק", בשל העלייה בתחלואה. היעד של המשרד הוא להוריד את מקדם ההדבקה ל-0.8 תוך חמישה שבועות ואז להסיר את ההגבלות.

אם אכן כך יקרה, משרד הבריאות צפוי לדרוש את סגירת המסחר, כולל קניונים ושווקים, בכל הארץ. בשעות אלה, מתקיימים דיונים בנוגע לאפשרות של פתיחת חנויות הרחוב במתכונת מסוימת, גם אם יוכרז על ריסון מהודק.

כמו כן, במשרד ידרשו לסגור את מערכת החינוך בערים אדומות וכתומות, אך נשקלת האפשרות לאפשר את קיום הלימודים בכיתות א'-ב'. הגנים ומערכת החינוך של הגיל הרך תישאר פתוחה. עם זאת, במשרד הבריאות מבינים כי יהיה קשה לקבל את הסכמת השרים למהלכים שכאלו בזמן שחלק מהאוכלוסייה כבר התחיל להתחסן.

בד בבד, בכירי הרבנים במגזר החרדי, הרב חיים קנייבסקי הרב גרשון אדלשטיין והרב שלום הכהן הודיעו הערב כי הם קוראים להתחסן - לכל מי שיכול לעשות זאת. זאת, בהודעה שנמסרה דרך הרב אלימלך פירר.