ההיערכות נמשכת: 3 מעבדות חדשות יוקמו לבדיקות ואימות הקורונה

משרד הבריאות הודיע כי המעבדות יוקמו בבתי החולים סורוקה, הדסה ורמב"ם, נוסף לזו שבתל השומר. עד כה נבדקו בישראל כ-140 איש עם חשד לווירוס, אך כידוע התוצאות עבור כולם יצאו שליליות

זמן צפייה: 05:14

כחלק מהיערכות להגעת נגיף הקורונה לישראל, משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) על הכשרת שלוש מעבדות נוספות לבדיקות ואימות הנגיף – בבתי החולים סורוקה בבאר שבע, הדסה בירושלים ורמב"ם בחיפה. זאת נוסף על המעבדה המרכזית שבתל השומר.

כמו כן, המשרד עדכן כי עד כה נבדקו בישראל כ-140 בני אדם עם החשש שנדבקו בווירוס, אך כל התשובות שהתקבלו הן שליליות.

נגיף הקורונה | צילום: רויטרס

בתוך כך, יו"ר ארגון הבריאות העולמי אמר כי 99% מהמקרים שאובחנו הם בסין, "אך עדיין ישנו איום על שאר העולם". הלילה מתו 108 בני אדם מהווירוס – מספר הקורבנות הגבוה ביותר ביממה אחת מהמחלה. בסך הכל מתו 1,018 בני אדם, יותר מ-42 אלף אובחנו כחולים ו-7,300 מהם מוגדרים במצב קשה. כ-4,000 איש החלימו מהווירוס. ‏מחוץ לסין אובחנו ‏463 בני אדם כחולים ב-26 מדינות, אך עד כה נרשמו שני מקרי מוות בלבד ו-12 חולים באורח קשה.

מוקדם יותר היום, טיוואן המליצה לאזרחיה שלא לבקר בהונג קונג, סינגפור ותאילנד. בהונג קונג הודיעו היום על שבעה מקרים חדשים, 49 בסך הכל. בוויאטנם הכריזו על שלוש חולים נוספים, אחת מהם היא תינוקת בת שלושה חודשים שככל הנראה נדבקה מסבתא שלה.

אזרחים ברזילאיים מסין מגיעים לאנפוליס
אזרחים ברזילאיים מסין מגיעים לאנפוליס | צילום: רויטרס

כמו כן, אחד מאזרחי ארצות הברית שפונו מווהאן על ידי הרשויות האמריקניות, וכעת נמצא בסן דייגו, אובחן כחולה בווירוס הקורונה, מה שמעלה את מספר החולים בארה"ב ל-13.

מוקדם יותר נודע כי בעקבות חשש מהתפשטות הווירוס, שר הבריאות התאילנדי הודיע כי סירב לתת לספינת "אם.אס ווסטרדם", ועליה כ-2,000 נוסעים, לעגון בבנגקוק. זאת לאחר שכמה מפרצים באסיה מנעו מהספינה לעגון בהם.

בתוך כך, עם החזרה החלקית לשגרה, הרשויות בסין עדיין חוששות שהחזרה לעבודה ולשימוש במערכות התחבורה הציבוריות יביאו להתפרצות מחודשת של הנגיף. זאת על אף שקצב ההדבקה ירד במעט ולצד המאמצים במדינה לבלום את המגפה, שכללו בידוד של עשרות מיליוני אנשים, הקמת בתי חולים המוניים וריתוח בתים.

במקביל, הרשויות הסיניות אישרו לראשונה לארגון הבריאות העולמי להגיע לסין אחרי שבועות, והיום התברר שסין סירבה לתת לארגון גישה אליה ולא הסכימה שהחוקרים שלו יגיעו לשם - דבר המעורר חששות וחשדות לגבי מספר החולים והמתים במגפה.