בנט אישר: 1.2 מיליון חיסונים נגד קורונה יועברו לרשות הפלס'

ישראל והרשות סיכמו על העברת מנות חיסון שתוקפן יפוג בקרוב לגדה. בתמורה, המשלוח הבא שייעדה פייזר לפלסטינים יועבר לישראלים. רה"מ הפלסטיני דרש לבטל את ההסכם בטענה כי המנות אינן תקינות

זמן צפייה: 00:33

ראש הממשלה נפתלי בנט אישר היום (שישי) להעביר לשטחי הרשות הפלסטינית 1.2 מיליון מנות חיסון נגד קורונה של "פייזר", שתוקפן יפוג בקרוב. בתמורה להסכם בין הצדדים, חברת התרופות תעביר את המשלוח הבא שאותו ייעדה לגדה המערבית - לישראל, כבר בחודש ספטמבר. עם זאת, לאחר הגעת מנות החיסון לרשות, ראש הממשלה מוחמד אשתייה הורה לבטל מיידית את ההסכם עם ישראל בטענה כי החיסונים אינם תקינים.

בהודעה הרשמית מלשכתו של רה"מ נמסר כי "בהתאם להמלצת הגופים הרלוונטיים, לאחר עבודת מטה, וקבלת כלל האישורים הנדרשים, סוכם כי מדינת ישראל תעביר לרשות הפלסטינית 1-1.4 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה. המתווה אושר לאור העובדה כי מלאי החיסונים שבידי ישראל עונה על כלל הצרכים כיום".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בתגובה להמשך ירי הבלונים: צה"ל תקף בעזה; אזעקה הופעלה בעוטף

אחרי ערעור המשטרה: מעצר האימאם מלוד הוארך בארבעה ימים

אבי קצין המודיעין שמת בכלא: הילד לנו נרצח, רוצחים גם את שמו

קורונה, חיסונים, רש''פ, הרשות הפלסטינית
ישראל מעבירה חיסוני קורונה לרשות הפלסטינית | צילום: דוברות מתפ״ש

זמן קצר לאחר ההודעה הרשמית, החלה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים להעביר את החיסונים, כך שבתור התחלה מסרה למשרד הבריאות הפלסטיני כמאה אלף מנות חיסון. "מדובר באינטרס בריאותי וכלכלי משותף ראשון במעלה, שכן אנו חיים במרחב אפידמיולוגי אחד", הסביר מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן.

"בשבועות האחרונים פעלנו ביתר שאת על מנת להביא לחתימת ההסכם, אשר מביא עימו בשורה משמעותית למאמץ המשותף למיגור מוחלט של נגיף הקורונה באזור שלנו. הסכם זה מצטרף לשורת צעדים במסגרת המאמץ שמובילה היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים מאז התפרצות נגיף הקורונה - במטרה לשמור על בריאותם של תושבי האזור ולהשיב את שגרת החיים על כנה".

קורונה, חיסונים, רש''פ, הרשות הפלסטינית
ישראל מעבירה חיסוני קורונה לרשות הפלסטינית | צילום: דוברות מתפ״ש