הממשלה אישרה: סגר חלקי בסופי השבוע; אין הכרעה על הקייטנות

השרים החליטו כי כבר הערב ב-17:00 ייסגרו חדרי הכושר והחנויות שאינן חיוניות. חופי הים יישארו פתוחים עד סופ"ש הבא. המסעדות יוגבלו לאיסוף עצמי. תיאסר התקהלות של יותר מ-10 איש בחלל סגור

זמן צפייה: 10:28

מגפת הקורונה: הממשלה אישרה הלילה (שישי) שורת הגבלות חדשות שייכנסו לתוקפן כבר הערב ב-17:00, זאת בעקבות הזינוק במניין הנדבקים בנגיף הקורונה שנרשם בישראל בימים האחרונים. בין ההגבלות, איסור על התקהלות של יותר מ-10 בני אדם במרחב סגור ועד 20 איש במרחב הפתוח - למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות.

כמו כן, מהערב ועד ליום ראשון בשעה 5:00 ייסגרו החנויות, הקניונים, השווקים, המספרות, הספריות, גני החיות, המוזיאונים, בריכות השחייה ואטרקציות אחרות. המרכולים, חנויות המזון ורשתות הפארם יישארו פתוחים בכל ימות השבוע.

הממשלה החליטה להורות על סגירת מכוני הכושר, לאסור על ישיבה במסעדות ולעבור למתכונת של משלוחים ואיסוף עצמי בלבד. בדומה לכך, בחדרי האוכל בבתי המלון התפוסה תוגבל ל-35%. חופי הים עתידים להיסגר בסופי השבוע - אולם זה יקרה רק החל מהשבוע הבא. בשעה זו, טרם ברור אם ישנן הגבלות על התכנסות בבתי תפילה - למעט, כאמור, ההגבלה על מספר האנשים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

בסביבת גנץ חוששים: נתניהו מתכנן בחירות בנובמבר אחרי הגל השני

מענק זהה – בלי הבחנה: מה הבעיה עם תוכנית הסיוע הכלכלית?

כשהשמיים סגורים והדיוטי פרי ריק: איפה הכי משתלם לקנות בשמים?

ההגבלות החדשות
ההגבלות החדשות | צילום: חדשות 13

בדיון הלילה לא התקבלה החלטה באשר לסגירת מוסדות החינוך. שר החינוך יואב גלנט - שטען כי שמע על הכוונה לסגור את הקייטנות, הגנים ובתי הספר של החופש הגדול בתקשורת, התנגד לצעד זה וטען כי הוא אינו מגובה בנתונים.

גלנט התווכח עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, שאמר כי 15% מהנדבקים הם ילדים עד כיתה ד', ומנגד - גלנט שטען כי לפי הנתונים שברשותו - רק 3% מהנדבקים הם ילדים. שר החינוך הלין על כך שהוא אינו מקבל נתונים ממשרד הבריאות, ובשלב זה הציע לדחות את הסגירה בשבוע על מנת לאפשר להורים להיערך בהתאם.

גם השרים אקוניס, אלקין, גמליאל ושרי כחול לבן התנגדו לסגירת מוסדות החינוך, כך שבסופו של דבר נקבע כי ההחלטה הסופית בנושא תתקבל בימים הקרובים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ.

הממשלה דנה בהגבלות נוספות
הממשלה דנה בהגבלות נוספות | צילום: חיים צח/לע''מ

ולמרות ההגבלות שאושרו, ייתכן כי כבר בשבוע הבא הממשלה תחריף את צעדיה אף יותר. במהלך הדיון הלילה הבינו ראשי המפלגות כי בשל העלייה הגבוהה במספר החולים - נראה כי לא יהיה מנוס מלהחליט על הגבלות חמורות יותר מאלה שאושרו.

גורמים במשרד הבריאות סבורים כי גם הצעדים שננקטו עד כה לא יוכלו למנוע את שרשרת ההדבקה כפי שבאה לידי ביטוי בימים האחרונים, כך שבסופו של דבר, ככל הנראה, כבר בימים הקרובים יוטלו הגבלות נוספות ומשמעותיות יותר.

שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בירושלים
לקראת סגר מחודש? שוטרי מג''ב באחת מהכניסות לשכונות החסומות בי-ם, אפריל | צילום: רויטרס