ירידה, אבל איטית: 6,435 נדבקים חדשים, שיעור החיוביים – 9%

על פי נתוני משרד הבריאות מספר החולים הקשים בישראל עדיין גבוה ועומד על 1,173, מתוכם 332 מונשמים. סך הכל התחסנו בישראל עד כה במנה הראשונה כמעט שלושה מיליון אזרחים

זמן צפייה: 07:10

למרות הסגר והחיסונים - קצב התחלואה יורד בקצב איטי מאוד: במהלך סוף השבוע אותרו בישראל 6,435 נדבקים חדשים בנגיף קורונה - כך עולה הערב (שבת) מנתוני משרד הבריאות. עוד עולה כי במהלך היממה האחרונה נבדקו בישראל 74,102 איש, שיעור החיוביים עומד על 9%, שיעור גבוה יחסית.

בנוסף עולה מהנתונים כי מספר החולים הקשים נמצא גם כן בהתייצבות ואף במגמת ירידה איטית מעוד, ועומד על 1,173, מתוכם 332 מונשמים. זאת על רקע ההערכות כי בימים הקרובים תחול ירידה משמעותית יותר, נוכח מבצע החיסונים והסגר. עד כה מתו בישראל מסיבוכי הנגיף 4,738 בני אדם.

במקביל נמשך מבצע החיסונים בישראל כשעד כה התחסנו במנה הראשונה 2,977,696 ישראלים, ובמנה השניה 1,697,752. ההערכה היא שיתכנו קשיים באספקת החיסונים לישראל על רקע קשיים עולמיים באספקת המכסות, בעיקר לאירופה, שם מבצע החיסונים מדשדש.

שינוי בעמדה. אישה בהיריון מקבלת חיסון | צילום: רויטרס

מוקדם יותר הודיע ארגון הבריאות העולמי על שינוי בעמדתו בנוגע לחיסון נגד קורונה לנשים בהיריון, וקבע כי אין מניעה לכך. "בהתבסס על מה שאנו יודעים על החיסון, אין לנו סיבה מסוימת להאמין שיהיו סיכונים שיגברו על התועלת שלו עבור נשים בהיריון", נמסר.

זאת, לאחר שמוקדם יותר השבוע הודיע ארגון הבריאות העולמי כי הוא אינו ממליץ בשלב זה לחסן נשים הרות עם החיסונים של חברת מודרנה, אלא אם מדובר בעובדות שירותי הבריאות בסיכון גבוה או בנשים הסובלות ממחלות נוספות - כיוון שאין מספיק נתונים על אוכלוסיה זאת מהניסויים שנעשו.

אמש פורסם בחדשות 13 כי חרף נתוני התחלואה הגבוהים יחסית בישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע תחזית אופטימית בשיחות סגורות באשר לפתיחת המשק. על פי הנאמר בשיחות, נתניהו מקווה שקצב ההתחסנות ידביק בסופו של דבר את קצב התפשטות המוטציה, ואם הדבר אכן יקרה - ולא יהיו מוטציות חדשות - הוא מאמין שניתן יהיה לייצר פתיחה משמעותית של המשק, בתוך פחות מחודש.