"אהפוך עולמות כדי לראות אותך": המפגש של בני הזוג שחלו בנגיף

ליהי ואבישלום הכירו במחלקה האונקולוגית בשיבא, כשלשניהם היה סרטן. 7 שנים אחר כך הם חזרו שוב לביה"ח, לאחר שנדבקו בקורונה. בתום 3 שבועות שבהם אבישלום היה מורדם ומונשם - הם נפגשו

זמן צפייה: 03:20

ליהי רוזיליו בת ה-23 ובעלה אבישלום בן ה-33, "רוזי" כמו שליהי קוראת לו, הכירו לפני שבע שנים במסדרונות בית החולים שיבא תל השומר, במחלקה האונקולוגית. "לי היה סרטן מסוג הודג'קין לימפומה, והוא היה מסוג לוקמיה", שחזרה. "יצאנו לטיול. הוא היה שם כבר ותיק, מתנדב, ואני פעם ראשונה והשאר זה היסטוריה. שנה לאחר מכן יצאנו שנינו כמתנדבים והוא הציע לי שם נישואים. יש לנו ילד בן עשרה חודשים, רפאל נחמן".

שבע שנים אחרי שמצאו זה את זו הם חזרו שוב לבית החולים לאחר שנדבקו בנגיף קורונה. "שאלנו את עצמנו איך אנחנו מתמודדים מפה והלאה?", סיפרה ליהי "כי ידוע לנו שהמצב לא יישאר כמו שהוא, ושסביר להניח שהוא יידרדר". אחרי שלושה שבועות שבהם רוזי היה מורדם ומונשם, הוא שב להכרה וביקש לראות את ליהי. "עצם העובדה שהיא הייתה חולה בקורונה והחלימה, בעצם סיכוייה להידבק מאוד קטנים עד לא קיימים, אפשרה לנו לתת להם להיפגש ולו לזמן קצר ותחת מיגון", הסביר ד"ר איתי פסח, מנהל מערך הקורונה בבית החולים.

קורונה, זוג קורונה, בית חולים, ליהי ואבישלום רוזיליו
ליהי ואבישלום רוזיליו

במהלך המפגש המרגש ביניהם, רוזי אומנם לא יכול לדבר אבל את ההתרגשות שלו אפשר לשמוע במוניטור. "אתה יודע שאני אהפוך עולמות בשביל לראות אותך, נכון?", אמרה לו ליהי. "עוד קצת בעזרת השם אתה חוזר הביתה בריא וחזק יותר מתמיד". לרגע אחד מתחת לחליפת המיגון, המסכה והכפפות, בתוך המחלקה המבודדת, אפשר היה להרגיש אהבה בימי קורונה. וגם אם רוזי חלש מכדי לדבר, הוא עדיין יכול לשרטט על ידה של ליהי, "אני אוהב אותך".