1,479 נדבקים חדשים אובחנו אתמול - 3.7% מהבדיקות חיוביות

משרד הבריאות עדכן כי אתמול בוצעו קרוב ל-42 אלף בדיקות. מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עומד על 636, מהם 233 מונשמים. מניין מקרי המוות עומד על 2,268 מפרוץ המגפה

זמן צפייה: 00:23

משרד הבריאות עדכן הבוקר (שלישי) כי אתמול אובחנו 1,479 נדבקים חדשים בקורונה בישראל. זאת לאחר שבוצעו 41,722 בדיקות - מתוכן 3.7% חיוביות. מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עומד על 636, מהם 233 מונשמים. מניין מקרי המוות מהנגיף מאז פרצה המגפה עומד על 2,268. ישנם 179 חולים במצב בינוני, ו-1,119 מאושפזים בבתי החולים.

כעת, מספר החולים הפעילים הגבוה ביותר הוא בירושלים - שם יש כרגע 3,066 מאומתים פעילים. במקום השני ניצבת בני ברק עם 1,803 חולים פעילים, ואחריה תל אביב עם 890 חולים פעילים. אשדוד במקום הרביעי עם 857 ואחריה מודיעין עילית עם 789.

בשבעת הימים האחרונים אובחן מספר החולים הגבוה ביותר בירושלים - 1,361 בשבוע האחרון. בבני ברק - 657, במודיעין עילית - 317, באשדוד 275, בתל אביב 259 ובבית שמש - 195.

עוד בחדשות 13:

השרים יידרשו להכריע בקבינט: החזרת בתיה"ס – או פתיחת החנויות

הד"ר שהציל את חייו והתנהגות החרדים במשבר: גפני בריאיון מיוחד

רה"מ: "האופוזיציה מקהלת באסה סבבה"; לפיד: "המשבר מנוהל גרוע"

בדיקת קורונה במתחם היבדק וסע
בדיקת קורונה במתחם היבדק וסע | צילום: Shutterstock

היום יתכנס קבינט הקורונה, שיצטרך להכריע בין שתי חלופות לצעד הבא בהקלות: הראשונה פתיחת כיתות א' עד ד', במתווה כפי שפורסם ואושר, או חידוש המסחר, פתיחת חנויות הרחוב ואולי גם קניונים וצימרים. במשרד האוצר מעריכים שהחזרת לפעילות חלק מהסחר תתרום למשק מיליארד וחצי שקלים בשבוע, לכן שר האוצר ישראל כ"ץ יתמוך בחילופים, בניגוד לעמדתו של שר החינוך יואב גלנט.

יש לציין כי בתי הספר היו צפויים להיפתח ב-1 בנובמבר, ואם תתקבל ההחלטה לדחות את חזרתם לפעילות, הם ייפתחו באמצע החודש. נציגי מערכת הבריאות צפויים להבהיר לחברי הקבינט כי לא ניתן לפתוח את שני הענפים במקביל. נוסף על כך, תעלה התנגדות מוחלטת לכל קיום החתונות, גם במתווה שהציע שר הפנים אריה דרעי.

מדינת ישראל נכנסת לסגר
מדינת ישראל נכנסת לסגר | צילום: דוברות המשטרה

בתוך כך, קבינט המומחים של ממונה הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, מציינים כי אמינות נתוני התחלואה הנמוכים מוטלת בספק. לדבריהם, אין מספיק נדבקים חדשים ביישובים בהן שיעור ההדבקה היה דו-ספרתי, וכעת יש בהם אחוזים ספורים. כמו כן, באותם יישובים נערכות פחות בדיקות בזמן שצריך לקיים יותר מהן. עוד אמרו המומחים, כי בעקבות נתוני תחלואה אלו, מקבלי ההחלטות צריכים להיות זהירים יותר עם ההקלות ולהקפיד לשמור על פער של שבועיים בין הצעדים.