נתון מדאיג: בשבועות האחרונים חולים שאושפזו - מתו מהר יותר

מנתונים שהוגשו למל"ל לקראת ישיבת הממשלה עולה כי לאחרונה חלה ירידה ניכרת במספר ימי האשפוז של חולי הקורונה שלבסוף מתו מהנגיף, מ-15 ל-11. אחת הסיבות האפשריות לכך היא אי-הספיקה בבתיה"ח

זמן צפייה: 01:36

מגפת הקורונה: מנתונים שהוגשו למל"ל לקראת ישיבת הממשלה שתתקיים היום (רביעי) עולה כי בשבועות האחרונים חלה ירידה ניכרת במספר ימי האשפוז של חולי הקורונה, אשר בסופו של דבר מתו מהנגיף. אם בעבר מספר ימי האשפוז הממוצע עמד על 15 עד שלבסוף נקבע מותו של המטופל - כעת, המספר עומד על 11 ימים בלבד.

בכירים במערכת הבריאות הסבירו כי אחת הסיבות לכך היא, ככל הנראה, מצב אי-הספיקה בבתי החולים וירידה באיכות הטיפול. אם כן, המשמעות היא שקיימת אפשרות לתמותה מוגברת מהנגיף בעקבות אותה ירידה. אולם, יכולה להיות גם סיבה נוספת, הקשורה בכך שהמטופלים הגיעו לבית החולים בשלב מאוחר מדי ולא היה ניתן להציל את חייהם.

כיום, שיעור התפוסה של המאושפזים במחלקות הקורונה עומד על 85%, ואילו שיעור הנדבקים עומד על 14.4%. שיעור הנדבקים מעל גיל 60 הינו 11%.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"אין בך שום דבר חכם", "ליצן": העימות הראשון בין טראמפ לביידן

מחלקות הקורונה בבתיה"ח מלאות עד אפס מקום – והנפגעים הם כולנו

חוקרים באוני' העברית: פתיחת מערכת החינוך עד כיתה ד' – הכרחית

מחלקת קורונה
מחלקת קורונה

מאוחר יותר היום צפוי קבינט הקורונה להתכנס, שם ידונו השרים בין היתר על מצב מערכת הבריאות, אסטרטגיות היציאה וחזרה לתוכנית הרמזור. בנוסף, הקבינט ידון גם באפשרות להרחיב את האכיפה ובמאמץ הכלכלי לפיצוי הנפגעים.

קבינט הקורונה
קבינט הקורונה | צילום: עמוס בן גרשום, לע''מ

מוקדם יותר הבוקר עדכן משרד הבריאות עדכן כי אתמול אובחנו 4,953 נדבקים חדשים בקורונה, לאחר שבוצעו 34,436 אלף בדיקות - כאשר 15% מהן יצאו חיוביות. מצבם של 810 מהחולים מוגדר קשה, ומתוכם 205 מחוברים למכונות הנשמה. מניין מקרי המוות בישראל עלה ל-1,547, ובסך הכול נדבקו בנגיף 239,806 ישראלים. 1,589 מהחולים מאושפזים בבתי חולים.

מחלקת קורונה
מחלקת קורונה | צילום: חדשות 13

במקביל, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר קרא לשר הבריאות יולי אדלשטיין למנות לתפקיד פרויקטור הקורונה את מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר, משה בר סימן טוב. "במבחן התוצאה בר סימן טוב הוכיח את עצמו בגל הראשון", הצהיר זוהר. "מינויו לפרויקטור הקורונה יכול להביא לשינוי חיובי".

"מה שחשוב זה מבחן התוצאה, ובשונה מגמזו - משה בר סימן עמד בו בהצלחה: בגל הראשון הצליח לבלום את העלייה בכמות הנדבקים בקורונה ואף להוריד את מספר החולים והמונשמים. אין מתאים ממנו לשמש כפרויקטור הקורונה".