האתגר של ההורים: איך לשכנע את הילדים לאכול בריא?

החופש הגדול מדגיש את העיסוק בסוגיית האוכל, כשההורים מנסים למנוע כמה שיותר מזון מהיר בתפריט ילדיהם. אז מה הדרכים? משיתוף הילדים בקניות, דרך צורת הגשה שונה ועד העלמת הפיתויים מהבית

זמן צפייה: 05:07

אחד האתגרים הגדולים ביותר להורים בחופש הגדול הוא לדאוג שהילדים לא יאכלו יותר מדי מזון מהיר. לכן, בשנים האחרונות יותר ויותר משפחות מוצאות דרכים יצירתיות לשכנע את הילדים והילדות להכניס גם פירות, ירקות, ומוצרים בריאים אחרים לתפריט היומי.

אלון מלר הוא מורה במקצועו, ומנהיג במשפחתו משטר תזונה מוקפד. "בדרך כלל הרעב מגיע בערך בסביבות ארבע אחר הצהריים, ואז הן בוחשות בארון החטיפים", סיפר. עם זאת, לאחרונה הצליח מלר להרגיל את ילדיו לאכול יותר פירות וירקות. "אני אוהבת לאכול במידה כל דבר", סיפרה בתו קרני בת השמונה, "למשל קטניות, בשר או חלבונים".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

טראמפ: "ספינה אמריקנית יירטה מל"ט איראני במצר הורמוז"

"מסוכן לקהילה ועלול לברוח": המיליארדר אפסטין יישאר במעצר

"רואה עלייך שאת לא אומרת אמת": תמלולי חקירת בר רפאלי נחשפים

אפרת ליכטנשטט מכינה רול מדפי אורז וירקות יבחד עם ילדיה
אפרת ליכטנשטט מכינה רול מדפי אורז וירקות יבחד עם ילדיה | צילום: חדשות 13

אז מה עושים כדי לשכנע את הילדים לאכול בריא יותר? "אנחנו כהורים יכולים לפתח מאבקי כוח במצבים בהם הילד ייכנס לאנטי סביב הנושא הזה, וזה לא מחיר ששווה לשלם", אמרה סיגלית פז, דיאטנית קלינית ומנהלת את חברת התזונה "מותר לי". לדבריה, "מה שצריך זה לשנות הרגלים. המחקרים מראים שאנחנו צריכים להיחשף לפחות 15 פעמים למזון מסוים עד שאנחנו בכלל יכולים לבחור אם אנחנו אוהבים אותו או לא".

משפחת מלר: אב המשפחה מנהיג תזונה בריאה
משפחת מלר: אב המשפחה מנהיג תזונה בריאה | צילום: חדשות 13

ברוח זו בחרה גם עדי יגר לשתף את בתה בת החמש בכל התהליך, כולל הקניות. "העקביות משתלמת", אמרה יגר. "בכל ארוחת ערב יש עגבנייה, מלפפון ואבוקדו על השולחן, עד שהיא משלימה עם מר גורלה. היום היא אפילו אוהבת עגבניות ומלפפונים".

סיגלית פז, דיאטנית קלינית, מנהלת ''מותר לי''
סיגלית פז, דיאטנית קלינית, מנהלת ''מותר לי'' | צילום: חדשות 13

במטבח של בלוגרית האוכל אפרת ליכטנשטט האוכל לא רק בריא, הוא גם מצטלם נהדר. אם יש ירק שמבחינת הילדים הוא מחוץ לתחום, פשוט מכינים אותו אחרת. "במוקפץ הילד שלי אוכל הכול", סיפרה. והטיפ האחרון: לפעמים מוטב שלא יהיו פיתויים בבית, כי ממתק שנמצא במגירה במערכה הראשונה, סופו להיזלל במערכה האחרונה.

עדי וכרמל יגר בסופר
עדי וכרמל יגר בסופר | צילום: חדשות 13
אפרת ליכטנשטט, בלוגרית וצלמת אוכל
אפרת ליכטנשטט, בלוגרית וצלמת אוכל | צילום: חדשות 13