831 מאומתים חדשים אובחנו; בנט: החלטות הממשלה - מחייבות

רה"מ התייחס בפתח ישיבת הממשלה למצב התחלואה ואמר כי "מי שלא מתחסן מסכן את עצמו, את סביבתו ואת פתיחת שנת הלימודים" • משרד הבריאות עדכן כי מתוך כ-50 אלף בדיקות - 1.7% התקבלו כחיובית

זמן צפייה: 11:12

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הבוקר (שני) בפתח ישיבת הממשלה אל התפשטות התחלואה ואמר כי "החלטות הממשלה הן לא המלצות אלא מחייבות, ומי שיפר - ישלם". עוד הוסיף בנט כי החל מיום רביעי, הגעה לאירועים תתאפשר למחוסנים, למחלימים ולבעלי אישור שלילי לקורונה בלבד, ו כי "מסכה במקומות סגורים ושמירה על בידוד הן חובות האזרח ואנחנו נעמוד עליהן".

עוד ציין ראש הממשלה כי המטרה המרכזית של הנחיותיו היא לפתוח שנת לימודים כרגיל ולשמור על רציפותה. "הפעולות שאנחנו נוקטים עכשיו, מטרתן לסייע לנו לפתוח את שנת הלימודים כסדרה", אמר בנט והוסיף כי "בזמן הקרוב אנחנו נודיע על הכל באופן מסודר, בלי הנחתות של הדקה ה-90, כדי שיהיה לכולם זמן להיערך".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

"סכנה לבריאות הציבור": תיעוד מתוך מחדל הבדיקות בנתב"ג

השר לביטחון הפנים נגד רע"ם: "הר הבית – לא רק למוסלמים"

"פיקוד חדש": האם הממשלה עוצרת את הרס הבנייה הלא חוקית בנגב?

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

כמו כן, ראש הממשלה התייחס לסוגיית הלא מחוסנים ואמר: "יש כרגע למעלה ממיליון ישראלים שיכולים להתחסן ועוד לא עשו זאת. מי שלא מתחסן מסכן את עצמו, משפחתו, חבריו, מסכן את הפרנסה של סביבתו ומסכן את פתיחת שנת הלימודים". עוד הוסיף כי "יש מספיק חיסונים לכולם. צאו היום, זו חובתכם האזרחית. ככה נגן על עצמנו".

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי אתמול התגלו 831 נשאי קורונה חדשים, ובכך מניין הנדבקים בנגיף מפרוץ המגפה עלה ל-852,176 בני אדם. כעת בארץ ישנם 6,952 מאומתים פעילים, בהם 66 במצב קשה, מתוכם 12 שמחוברים למכונת הנשמה. מניין המתים עומד כעת על 6,450 איש.

קורונה בישראל
קורונה בישראל | צילום: רויטרס

מתוך כ-56 אלף הבדיקות שנעשו, שיעור הבדיקות החיוביות - עומד על 1.71%. בד בבד, מבצע החיסונים ממשיך להתקדם, ועד כה חוסנו 5.7 מיליון איש במנה הראשונה, מהם 5.2 מיליון קיבלו גם את המנה השנייה. כתוצאה מהעליה בנתוני התחלואה, מחלקת הקורונה בבבית החולים לניאדו נפתחה מחדש. לפי שעה, מאושפזים בה חמישה חולים וביניהם מטופלת במצב קשה, מורדמת ומונשמת.