לאחר שאכלו טונה ב"ארומה תל אביב": גבר ואישה אושפזו בביה"ח

אישה בת 41 הגיעה לאיכילוב במצב קשה, אחרי שאכלה סלט טונה בסניף שבדרך בגין. לאחר מכן התאשפז גבר שאכל כריך טונה באותו בית קפה: "התחיל לי כאב ראש מאוד מאוד חזק" • פרסום ראשון

זמן צפייה: 02:45
פרסום ראשון: אישה בת 41 וגבר בן 34 אושפזו היום (שלישי) בבית החולים איכילוב אחרי שאכלו סלט וכריך טונה בסניף של רשת "ארומה תל אביב" בדרך בגין בתל אביב. האישה, שהגיעה לבית החולים במצב קשה, מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ. הגבר ישוחרר כנראה לביתו בקרוב. תחילה הגיעה לבית החולים האישה, אחרי שאכלה סלט טונה בסניף. "המטופלת קיבלה טיפול מתקדם שכלל טיפול בחמצן, מנות של אדרנלין ונוזלים, במטרה לייצב את לחץ הדם ולהתגבר על אותה תגובה אלרגית חריפה", הסביר ד"ר גל פחיס, מומחה ברפואה דחופה, מנהל אגף שוכבים במחלקה לרפואה דחופה.
סניף ארומה תל אביב בדרך בגין
סניף ארומה תל אביב בדרך בגין | צילום: חדשות 13
מעט מאוחר יותר הגיע לבית החולים הגבר, כשהוא סובל מהרעלת מזון חמורה, אחרי שאכל כריך טונה בסניף. "התחיל לי כאב ראש מאוד מאוד חזק, עם לחץ, הפנים שלי היו מאוד אדמומיות עד סגול", אמר לחדשות 13. "התחילה לי קצת פריחה באזור של החזה-כתפיים והגעתי למיון. במקביל התקשרתי לארומה לאותו סניף, להודיע להם. הם חיפשו את הכיוון של הפיצויים וזה. אמרתי להם שזה פחות מעניין אותי. מה שעניין אותי זה שעוד אנשים גם לא ייפגעו מאותו דבר". בבית החולים תשאלו את החולים היכן אכלו, וכשהסתבר שכולם אכלו באותו סניף של ארומה תל אביב, הם העבירו במהירות דיווח למשרד הבריאות, שלקח דגימות של הטונה, והורה באופן מיידי להפסיק למכור דגים בסניף עד לסיום הבדיקה. לדברי ד״ר דניאל טרוצקי, מנהל המחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) באיכילוב, ״השניים הגיעו בעקבות תגובה אלרגית חריפה שמקורה בהרעלה מהדג טונה אותו אכלו בשם ׳הרעלת מזון סקרומבואידית׳. מיד עם הגעתם הענקנו לשניים טיפול מתאים שמייד הטיב עם מצבם והם החלו להתאושש״. ״מדובר בהרעלת מזון יחסית נדירה, כתוצאה מאכילת בשר דגים שסימניה דומים להתקפה אלרגית ("הרעלת היסטמין"). הסימפטומים עלולים לכלול החל מכאבי ראש, דפיקות לב, אודם עורי משמעותי, סחרחורת, בחילות, כאבי בטן ושלשולים ועד קוצר נשימה או בצרות בדרכי האוויר ובמקרים נדירים אף מוות״, הסביר ד״ר טרוצקי. מרשת "ארומה תל אביב" נמסר בתגובה: "לאחר בדיקה ראשונית של המקרה אנו למדים כי אל סניף אחד של הרשת הגיעו שתי תלונות בגין מנת טונה שיצאה מהסניף בטייק אווי. איננו יודעים מה כמה זמן עבר מעת קבלת המנה עד אכילתה ובאילו תנאים נשמרה המנה בכל אותו זמן. חשוב לציין שבעת יציאת המנות מהסניף פעלו העובדים על פי הכללים. הרשת ממשיכה ובודקת את המקרה וממתינה לתוצאות המעבדה שנשכרה לשם כך".