בכיר בשיבא: "אם נאתר עוד חולים בנגיף - נטפל בהם במתחם נפרד"

המשנה למנהל המרכז הרפואי התייחס להידבקות הישראלית בווירוס, והצהיר: "על המדינה להביא לכאן את כל אזרחיה, תוך שמירה על בריאות הציבור" • שגריר ישראל בסין: "תחושה שהדברים תחת שליטה"

זמן צפייה: 13:00
נגיף הקורונה: פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר, התייחס היום (שישי) להידבקותה בנגיף של אחת מ-11 הישראלים מ"ספינת הקורונה". אפק אמר כי "אנחנו לא יכולים לדעת בבירור אם נשאית הנגיף העבירה אותו לאחד הנוסעים הישראלים ששהו איתה במטוס. אנחנו בטוחים שאם נמצא עוד נשאים נוכל לטפל בהם במקום נפרד משאר האנשים". אפק התייחס לאופן שבו קלט בית החולים את הנוסעים מהספינה שעוגנת ביפן: "הישראלים נמצאים במתקן שהכנו בשיבא, מחוץ למתחם בית החולים, במקום מרוחק. זאת, על מנת שלא לפגוע בפעילות השוטפת. הקמנו מקום שמבודד את כולם, שומר על בריאות הציבור ובכל זאת מאפשר לקבל אותם בישראל. באזור המגורים גם ייעדנו צוות שיטפל בישראלים שחזרו מיפן". לכתבות נוספות בנושא: הנגיף מתפשט: חולה ראשון בלבנון, הידבקויות נוספות באיטליה "ספינת הקורונה": ישראלי נוסף נדבק בנגיף; 2 מקרי מוות ראשונים הקורונה בישראל: אחת מהנוסעות שחזרה מיפן נדבקה במחלה
פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר
פרופ' ארנון אפק, המשנה למנהל המרכז הרפואי שיבא בתל השומר | צילום: חדשות 13
אפק אמר כי "המדינה שלנו צריכה לקבל את אזרחיה בכל מקום ולהביא אותם לכאן, תוך שמירה על בריאות הציבור וזה בדיוק מה שעשינו. היום עם הטכנולוגיות של מדינת ישראל ושל המרכז הרפואי שיבא אנחנו יכולים לטפל בבטחה בחולים". בתוך כך, שגריר ישראל בסין, צביקה חפץ, התייחס לתחושות של עובדי הציבור הישראלים השוהים בסין: "משרד החוץ החליט החלטה נכונה שנייצג את המדינה כאן. אנו צריכים להיות בקשר עם הישראלים ולעזור להם, גם בתקופה הלא קלה הזאת".
צבי חפץ, שגריר ישראל בסין
צבי חפץ, שגריר ישראל בסין | צילום: חדשות 13
חפץ אמר כי "התחושה בסין היא שהדברים די תחת שליטה. זה לא אומר שאנחנו רואים את הסוף של המגפה. היועצים הרפואיים טוענים שזה ייקח זמן מה".