ממחר: כל המדינות בעולם יוגדרו אדומות - השבים יחויבו בבידוד

משרד הבריאות הודיע כי כל המדינות ייחשבו אדומות והשבים מהן יחויבו בבידוד. מי שישוב עד 26 בדצמבר ממדינה שעד כה נחשבה ירוקה יהיה פטור מבידוד

זמן צפייה: 01:06

משרד הבריאות הודיע היום (שבת) כי כל המדינות בעולם יוגדרו אדומות, ומי שישוב מהן יצטרך להיכנס לבידוד של 14 ימים. לחילופין, השבים יוכלו לבצע בדיקה ראשונה עם שובם, ובדיקה שניה כעבור תשעה ימים מרגע הנחיתה. אם שתי הבדיקות יהיו שליליות יוכלו השבים לצאת מבידוד כעבור עשרה ימים. בין הבדיקות צריך להיות הפרש מינימלי של 24 שעות. מי שיחזור מהמדינות שעד היום נחשבו לירוקות עד 26 בדצמבר פטור מבידוד.

בתוך כך, בישראל אזלו מנות החיסון נגד קורונה בקופות החולים, בעוד מועד הגעת המשלוח הבא אינו ברור. לאחר ריבוי הבקשות לקביעת תורים לקבלת החיסון, קופות החולים הפסיקו את זימון התורים.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ה-FDA העניק אישור חירום לחיסון הקורונה של מודרנה

אדלשטיין: "מתרשם שלכמה ח"כים יש רצון עז שלא ננצח את המגפה"

13 אלף מתים בעולם ביממה – 722 אלף נדבקים: הקורונה לא עוצרת

יש לציין כי בשבוע הבא צפוי לצאת לדרך מבצע החיסונים כאן בישראל. כך, ובהתאם להמלצת הוועדה לחיסונים נגד קורונה, בראש ובראשונה תינתן עדיפות לסגלים הרפואיים, שהם: צוותים רפואיים בבתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות, מרפאות רופאי שיניים, בתי חולים גריאטריים ופסיכיאטריים, סטודנטים לסיעוד ורפואה בסבבים קליניים וכן לעובדי מד"א וארגוני הצלה.

גבר מקבל חיסון
גבר מקבל חיסון (אילוסטרציה) | צילום: Shutterstock

מיד אחריהם יינתנו חיסונים לדיירים ולמטפלים בבתי אבות ובמוסדות רווחה, ואחריהם יהיו אלה מבוגרים בני 60 ויותר - שיתחסנו בקופות החולים. משרד הבריאות הבהיר כי בקופות, "יש לנהוג בגמישות", לשון ההודעה, ולחסן גם את המלווים או המטפלים של המבוגרים - גם אם אינם עומדים בקריטריונים. כמו כן, במשרד ביקשו לחסן גם אוכלוסיות בסיכון מיוחד כמו מושתלי ריאות.

עדיפות שנייה תינתן לקבוצות סיכון, שהם חולי סכרת או כאלה הסובלים מהשמנת יתר, COPD, יתר לחץ דם, או מטופלים עם דיכוי חיסוני. יחד איתם, יחוסנו בשלב זה גם מושתלי איברים וחולים המטולוגים. בקבוצת החולים עם דיכוי חיסוני, הסבירו במשרד הבריאות, יש לחסן גם את בני המשפחה ובני הבית של מטופלים אלה בקדימות.