"רק 5 ממתחסני המנה השנייה אושפזו במצב קשה לאחר שחלו בקורונה"

ראש שירותי בריאות הציבור אמרה בגל"צ כי שיעור החולים הקשים שנדבקו לאחר שקיבלו את שני חיסונים הוא מזערי. על המוטציה מדרום אפריקה: "אם החיסון יהיה פחות יעיל נגדה - נשקול לתת 3 מנות"

זמן צפייה: 00:15

"מתוך 428 אלף מתחסנים במנה השנייה - חמישה בני אדם חלו בקורונה ואושפזו במצב קשה וקריטי" - כך אמרה הבוקר (חמישי) ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור בריאיון לגל"צ.

בנוסף, אלרעי-פרייס התייחסה למוטציה הדרום אפריקנית ואמרה: "אנחנו בודקים את השפעת החיסון על הווריאנט הזה, ואם יתגלה שהוא פחות יעיל, אז נבדוק אם לתת מנת חיסון שלישית".

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

ממשל ביידן משהה את עסקת מכירת מטוסי ה-F35 לאמירויות

נתוני התחלואה אז והיום: האם מוקדם מדי לצאת מהסגר השלישי?

"נתנתק מהטכנולוגיה ונחזור לטבע": תיעוד מכת מתנגדי החיסונים

מחלקת קורונה
מחלקת קורונה

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן אתמול על התפשטות המוטציה הדרום אפריקנית של וירוס הקורונה בישראל, ודיווח כי עד כה התגלו בארץ 30 מקרים של הווריאנט. בהמשך לכך, פיקוד העורף עדכן כי שלושה מהנדבקים אותרו במהלך בדיקה אקראית, וזאת לאחר שלא שבו מחו"ל. זאת ועוד, חברת התרופות "מודרנה" הודיעה מוקדם יותר השבוע כי החיסון שפיתחה נגד נגיף הקורונה יעיל גם נגד המוטציות מבריטניה ומדרום אפריקה.

ברקע הצהרתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע שעבר כי עולם התרבות יפתח בשבוע הבא, אלרעי-פרייס טענה אמש כי פתיחת התרבות תידחה כל הנראה לאמצע חודש הבא - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 13. "אני לא רואה איך בשבועיים הקרובים הדבר הזה (הקורונה) נעלם בפתרון קסם", אמרה ראש שירותי בריאות הציבור בשיחה שקיימה עם אנשי עולם התרבות. "זו לא אני כפסימית או אופטימית - פשוט מדעית".

כמו כן, מוקדם יותר השבוע אלרעי-פרייס מתחה ביקורת צינית על הטיסות לדובאי, ואמרה: "יותר אנשים מתו בשבועיים של שלום עם דובאי מאשר ב-70 שנות מלחמה עמם" - כפי שפורסם לראשונה בחדשות 13. יתרה מזאת, על פי נתוני פיקוד העורף, מתחילת חודש דצמבר ועד היום אובחנו 906 חולים מאומתים ששבו מאיחוד האמירויות, ויצרו שרשרת הדבקה של 4,050 בני אדם, כאשר כ-14 אלף ישראלים נחשפו לנדבקים.