כלבה שננטשה וחלתה מצאה בית בחו"ל

לפני כשנה הגיעה לכלביית "תנו לחיות לחיות" כלבה בת שנתיים שננטשה על ידי משפחתה. למרות סיכוייה הנמוכים למצוא משפחה מאמצת במצבה, משפחה ישראלית מהולנד אימצה אותה לחיקה

הכלבה שננטשה
הכלבה שננטשה | צילום: תנו לחיות לחיות

נלה הכלבה בת השנתיים ננטשה לפני כשנה בכלבייה של "תנו לחיות לחיות" ע"י המשפחה שגידלה אותה. הכלבה שנכנסה לדיכאון בעקבות הנטישה, סירבה לאכול וסבלה מהקאות ושלשולים, עד שנאלצו לאשפז אותה, אז גם התגלה כי היא סובלת מדלקת בלבלב. בשל מחלתה, לא הצליחו בעמותה למצוא משפחה שתאמץ אותה. גורלה של נלה השתנה כשמשפחה ישראלית מהולנד החליטה לאמצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מי שיזמה את האימוץ יוצא הדופן היא מיכל, ישראלית שהגיעה להולנד לפני 17 שנים עם כלב וארבעה חתולים שאימצה בישראל, והחליטה, אחרי פטירתם בשיבה טובה של כמה מחבריה ההולכים על ארבע, שהגיע הזמן להוסיף חברים חדשים למשפחה. "גדלנו עם אהבה לחיות", סיפרה מיכל. "אני ואחותי התנדבנו ב'תנו לחיות לחיות' כבר לפני 20 שנה, וגם באירופה אנחנו פעילות, אני מנסה לפתוח סניף של 'תנו לחיות לחיות' בהולנד. אמנם גם בהולנד יש חתולים מסכנים, אבל  כשהחלטתי לאמץ היה ברור לי שאני אאמץ מישראל".

נלה מטופלת עד היום במספר כדורים בכל יום כדי שתוכל לנהל חיים רגילים כמו כל שאר הכלבים. עד כה חיה נלה בכלבייה של "תנו לחיות לחיות", לא הצליחו למצוא לה משפחה שתרצה לאמץ אותה, ובעמותה מעריכים שזה בגלל מחלתה. אך בניגוד לכלבים אחרים שכבר שנים מחכים לאימוץ, גורלה השתנה כשמיכל החליטה לאמץ אותה עם עוד שלושה חתולים שגם הגיעו לעמותה. לאחר חודשים של אישורים והמתנה נפרדו לפני כשבוע נלה ושלושת החתולים, ביונסה, הרצוג ושירי, מהצוות של העמותה וטסו להולנד לשתי משפחות חדשות שאימצו אותם.

הכלבה נלה עם משפחתה החדשה
הכלבה נלה עם משפחתה החדשה | צילום: באדיבות המשפחה

"כשהחלטנו לאמץ, ישבתי עם שני ילדיי, אנה ותום, בני 11 ו-9, מול האתר של 'תנו לחיות לחיות' וחיפשנו", המשיכה מיכל לספר. "נלה מיד מצאה חן בעינינו. עברנו תחקיר רציני כדי לוודא שאנחנו רציניים באימוץ שלה. היה גם חשוב לי לבחור כלבה שסיכויי האימוץ שלה בישראל נמוכים".  עוד סיפרה כי "הציפייה הייתה מורטת עצבים ומרגשת, קיווינו שהכול יעבור בשלום ושכולם יסתגלו בקלות לחתולה הקשישה שלנו ששי". לשמחתם, נלה התיידדה בקלות.

ד"ר ערן גרין, מנהל המרפאות של 'תנו לחיות לחיות', מספר למה כל כך משמח שנמצא לנלה בית, גם אם הוא מרוחק. "נלה היא כלבה גדולה וצעירה והיא ממש זקוקה למרחב ולחופש, מאד קשה לה בכלוב", הסביר. "היא סובלת מאי ספיקה של הלבלב אבל כשהיא מטופלת תרופתית, איכות חייה זהה לזו של כלב בריא. לצערנו, רוב המאמצים שמגיעים אלינו לא מוכנים בכלל לשמוע על אימוץ כלבים עם בעיות בריאות, גם כשמדובר בבעיה קלה יחסית. בעיה נוספת היא שאם הייתה שוהה יותר זמן בכלוב, כך היה נפגע המצב הנפשי שלה. יש לנו מזל שמיכל ומשפחתה אימצו אותה, גם אם זה בהולנד".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il

לתרומות לעמותת תנו לחיות לחיות:   http://www.letlive.org.il/?page_id=32