דרמה מאחורי הקלעים: מייסד "מובילאיי" מסרב להדליק משואה לבדו

מקים מיזם "מובילאיי"המהפכני, פרופ' אמנון שעשוע, צפוי להדליק משואה ביום העצמאות - אלא שהוא מסרב לעשות זאת, אלא אם יאפשרו גם לשותפו, זיו אבירם

ידליקו משואה יחד? אבירם ושעשוע
ידליקו משואה יחד? אבירם ושעשוע | צילום: רענן כהן
מסרב להדליק משואה לבדו: פחות משלושה שבועות לטקס הדלקת המשואות המסורתי בהר הרצל לרגל יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל, מתברר שלא כל ההכנות הולכות חלק - לפחות לא בכל מה שקשור לאחד ממדליקי המשואות שנבחרו - פרופ' אמנון שעשוע, מייסד "מובילאיי" שנמכרה לאחרונה בעסקת ענק ל"אינטל". רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת פרופ' שעשוע הבהיר למארגני הטקס כי אין בכוונתו להדליק משואה לבדו - וכי הוא ייענה לפנייה רק אם יאפשרו לו להדליק את המשואה יחד עם שותפו המלא להקמת החברה ופיתוח המכונית האוטונומית, זיו אבירם. השניים עלו לכותרות בחודש האחרון לאחר שדווח כי חברת השבבים העולמית "אינטל" רוכשת את "מובילאיי" תמורת 15.3 מיליארד דולר - העסקה הגדולה ביותר שבוצעה במשק הישראלי.
המפתחים יהיו חלק מהטקס בהר הרצל?
המפתחים יהיו חלק מהטקס בהר הרצל?
חברת "מובילאיי", שיושבת בירושלים, הוקמה ב-1999 על ידי פרופ' אמנון שעשוע שמשמש כסמנכ"ל הטכנולוגיות והמנכ"ל זיו אבירם. החברה מפתחת מערכות עזר לנהג וטכנולוגיה לרכב אוטונומי: הפיתוחים של החברה מותקנים אצל יצרניות רכב מסורתיות, שמתחרות בענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, אפל וטסלה. הרקע לרכישה הוא הניסיון של אינטל להשיג יתרון תחרותי בתחומים חדשניים, לאחר שהפסידה את שוק הסמארטפונים למתחרה הגדולה "קוואלקום". אינטל החלה לשתף פעולה עם מובילאיי, שנחשבת לחברה ותיקה ומוערכת בשוק וביצעה נסיעות מבחן והתאמות טכנולוגיות רבות. ממשרד התרבות והספורט נמסר בתגובה: "ביום שלישי יובאו המלצות הוועדה לאישור יו"ר ועדת סמלים וטקסים, שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב. לאחר שאלו יאושרו, יפורסמו שמות מדליקי המשואות בצורה מסודרת והם ישיאו אותן לתפארת מדינת ישראל".