אמיר פרישר גוטמן טבע, מצבו אנוש

הזמר נכנס לים בחוף נווה ים בעתלית עם אחייניתו בת ה-5 וחברת משפחה, השלושה נסחפו בים. הילדות חולצו במהרה וללא פגע, אך גוטמן נקלע למצוקה ונמשה מהמים

הזמר אמיר פרישר גוטמן מאושפז במצב אנוש בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שטבע היום (שבת) יחד עם אחייניתו בת ה-5 וחברת משפחה בסמוך לחוף נווה ים בעתלית. השלושה נכנסו לחוף לא מוכרז וגל סחף אותם: חבורת גולשים הספיקה להציל את הבנות, אך גוטמן אותר במים רק מאוחר יותר ופונה לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

[brightcove_iframe video_id='news-from-the-web-1713' autoplay='0' credit='' desc='דיווח מצבו של הזמר אמיר פרישר גוטמן בביה"ח רמב"ם' kid='1_oqh6zlmr' duration=''']

האירוע התרחש בזמן שפרישר גוטמן ומשפחתו הגיעו לחוף על מנת לחגוג שנה לאבחון השגוי של הזמר כחולה בסרטן, לאחר שהתברר כי מדובר במחלה בשם קיקוצ'י: פרישר גוטמן תובע בימים אלה את בית החולים איכילוב על ההתנהלות בפרשה.

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה העניקו לו טיפול רפואי ראשוני בחוף, ביצעו בו פעולות החייאה ופינו אותו לבית החולים רמב"ם. גוטמן הובהל לחדר ההלם בבית החולים וכעת הוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ נשימתי במצב קשה.

"כשהגענו למקום ראינו בחוף על קו המים גבר כבן 40 שוכב מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה", סיפרו הפרמדיקים אסף דיין ומרק קוזמנקוב. "אנשים שהיו על החוף משו אותו מהמים והחלו לבצע פעולות החייאה בסיסיות, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים הנשמה מתן שקועים חשמליים וטיפול תרופתי".

הטביעה בבת ים בתחילת החודש. ארכיון (דוברות מד''א)
הטביעה בבת ים בתחילת החודש. ארכיון (דוברות מד''א)

הפרמדיקים הוסיפו כי לאחר טיפול בשטח העלו אותו ליחידת טיפול נמרץ. "פינינו תוך המשך פעולות החייאה לבית החולים שם הרופאים ממשיכים להיאבק על חייו", סיפרו.

בתוך כך, למד"א דווח על ארבעה מקרי טביעה נוספים: בפלמחים, ניצנים, חוף הבונים ואירוע נוסף בחוף עתלית. בחוף הבונים סמוך לקיסריה טבע למוות גבר כבן 40. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לחוף העניקו לו טיפול רפואי ראשוני וביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו במקום.