שריפה פרצה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים - אין נפגעים

שישה צוותי כיבוי והצלה הוזעקו למקום, פינו את החולים ואיווררו את העשן שהיתמר עד הקומה השמינית של אחד המבנים במתחם. מפקד כב"ה: "נמנעה פגיעה קשה במקום רגיש - אקים צוות חקירה מיוחד"

זמן צפייה: 02:19

שריפה פרצה הבוקר (שבת) בקומה השנייה של אחד המבנים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. שישה צוותי כיבוי והצלה הגיעו למקום ופינו את החולים והנוכחים בבניין. לא היו נפגעים, ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע.

שריפה פרצה בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים | צילום: דוברות כיבוי והצלה לישראל

מדוברות כיבוי והצלה מחוז ירושלים נמסר: "הצוותים הגיעו למקום עם מנוף חילוץ וכיבוי. הם זיהו את השריפה בקומה השנייה, שהפיצה עשן רעיל עד לקומה השמינית. בסיוע צוותי החירום של בית החולים, פונו חלק מהאנשים. במקביל, הם השתלטו על הלהבות, ואיווררו את הבניין".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

משטרת פריז: הגורם הסביר ביותר לשריפה בנוטרדאם – קצר חשמלי

בעקבות קטטה: שני פצועים, אנוש ובינוני, מדקירות בקריית מלאכי

חשד לפגע וברח: בן 11 נפצע אנוש בתאונת דרכים בירושלים

טפסר משה סויסה מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים מסר: "השריפה הייתה בעלת פונטציאל גדול להפוך לאירוע רב נפגעים מורכב ולפגיעה קשה במבנה. הפעילות המהירה, המקצועית והאמיצה של לוחמי האש, וכן הסיוע המהיר והמקצועי של צוותי החירום של בית החולים, מנעה את הפגיעה. הוריתי על הקמת צוות חקירה מיוחד, שיחקור את נסיבות פרוץ השריפה ואת האפקטיביות בפועל של מערכות הכיבוי וסילוק העשן. אנחנו לא מקלים ראש בפוטנציאל העצום הטמון בשריפות כאלו, במיוחד במקומות רגישים כמו בתי חולים בהם יש אוכלוסייה מוגבלת המתקשה להגן על עצמה".

שריפה פרצה בבית החולים בהדסה עין כרם בירושלים
צילום: דוברות כיבוי והצלה לישראל

בתוך כך, זוג בשנות ה-80 לחייהם נפצעו בינוני בשריפה שפרצה בדירה בקומה הרביעית בבניין ברחוב יאיר שטרן בהרצליה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע, ומסתמן כי אין חשד לפלילים.