"70% ילמדו 4-5 יח"ל באנגלית"

בנט השיק את התכנית הלאומית לקידום השפה שיעדה להגדיל את שיעור הלומדים לבגרות מוגברת. במסגרת התכנית החדשה מערכת החינוך תשים דגש על האנגלית המדוברת

שר החינוך נפתלי בנט חשף היום (רביעי) את התכנית הלאומית לקידום האנגלית של משרד החינוך. על פי הרפורמה יקודם הלימוד של האנגלית המדוברת. היעד: 70% מהתלמידים ייבחנו ברמה של 4-5 יחידות. "גדל פה דור שלמד לשנן פרזנט סימפל, אני רוצה שיגדל פה דור שילמד לדבר באנגלית", אמר בנט. עלות התכנית כ-70 מיליון שקל. רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת התוכנית שגובשה, שתיכנס לבתי הספר כבר בשנת הלימודים הקרובה, תשים דגש על מתן כלים לפיתוח מיומנויות בשפה והיכולת להתבטא. "בעולם הגלובלי של היום יש לכך חשיבות מכרעת בקרב עתיד ילדנו", אמר השר.
רוצים להגדיל את שיעור הלומדים לבגרות מוג
רוצים להגדיל את שיעור הלומדים לבגרות מוג
על פי המתווה יושם דגש על בחינות הבגרות בעל פה על מנת לחזק את האנגלית המדוברת, שייערכו באמצעות הסקייפ או באמצעות מחשב בבית הספר. התלמידים יידרשו להתייחס לסרטון שיראו ועליו הם יגיבו בעל פה באמצעות הקלטת תשובותיהם. לצורך קידום האנגלית המדוברת בתי הספר יקבלו תוספת של 1,000 שעות לימוד. על מנת להעלות את שיעור הנבחנים בבגרות מוגברת של 4-5 יחידות לימוד מ-62% ל-70% יוספו 2,000 שעות לימוד, שיוקדשו במסגרת "תכנית סולמות" להזנקת התלמידים מהיחידות הנמוכות לגבוהות.
רוצים להגדיל את שיעור הלומדים לבגרות מוג
רוצים להגדיל את שיעור הלומדים לבגרות מוג
במסגרת שעות הלימוד הנוספות כל תלמיד בכיתה י' יעבור קורס לאנגלית מדוברת, לתלמידי כיתה ז' תתווסף שעת לימוד שתוקדש גם היא לאנגלית דבורה ובבתי הספר היסודיים יוקמו ספריות כיתתיות באנגלית לתלמידי כיתות ד'-ו' כבסיס לשיפור הקריאה והדיבור. כמו כן, בכיתות ט' יורחב מועדון הדיבייט, יתקיימו תחרויות ארציות ויוקמו קהילות למורים הקשורים לקידום השפה. בתכנית קיים גם תכנון לחיזוק איכות ההוראה באמצעות גיוס של 1,000 מורים מקצועיים נוספים לאנגלית מהארץ ומחו"ל, גיוס של 950 דוברי אנגלית רהוטה שישמשו כתומכי הוראה וייערכו סדנאות למורים חדשים לאנגלית. בנוסף, רף הקבלה ללימודים במכללות במסלול אנגלית יעלה ויינתנו מלגות של 21 אלף שקל לגיוס סטודנטים להוראת האנגלית.
ערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירהערוץ רשת 13, כל תוכניות הטלוויזיה, החדשות והכתבות לצפייה ישירה

      app-store-buttongoogle-play-button

      © כל הזכויות שמורות לחברת רשת מדיה בע״מ