עד 10% מהמבחנים יתקיימו בקמפוס: המתווה לקיום בחינות באקדמיה

לפי תוכנית המל"ג, לפחות 90% מהמבחנים לא ייערכו בנוכחות פיזית של הסטודנטים. המוסד להשכלה גבוהה יקבע אילו בחינות להחריג ויעדכן. באחריות המוסד לאפשר חלופות לסטודנטים בקבוצות סיכון

זמן צפייה: 01:24

המל"ג אישר היום (חמישי) מתווה לקיום מבחנים בנוכחות פיזית בקמפוסים. על פי התוכנית, לפחות 90% מהמבחנים ייערכו באופן מקוון, בעוד המוסדות יקבעו אילו בחינות להחריג ויעדכנו את הסטודנטים על קיום המבחנים בנוכחות פיזית. יש לציין כי בחינות גמר לתואר ברפואה (רישוי) יוכלו להתקיים מעבר ל-10%.

לסטודנטים שאין באפשרותם להיבחן בבחינות מקוונות מחוץ לקמפוס - המוסד יאפשר להשתמש בתשתיות הקמפוס לצורך השתתפות במבחן המקוון. זאת, בתנאי שלא ימצאו בו זמנית בתוך הקמפוס יותר מ-10% מכלל הסטודנטים במוסד.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

למרות העלייה בהדבקה: הסגר על אשדוד ולוד פג – ועדיין לא הוארך

מחאת העובדות הסוציאליות: "לא נטפל במקרי חירום בערים האדומות"

אלפי מדוזות וצב ים: האורחים שהפתיעו את עובדי תחנת הכוח • צפו

סטודנטים לומדים
סטודנטים לומדים | צילום: חדשות 13

במקרה של מבחנים שיתקיימו בנוכחות פיזית בקמפוס, על אחריות המוסד לאפשר היבחנות חלופית עד סוף תקופת הבחינות של הסמסטר הזה לקבוצות סטודנטים עם קשיים בריאותיים, או אשר מתגוררים קבוצת סיכון ואחרים. הבחינות יתקיימו בהתאם להנחיות התו הסגול ותחת ההנחיות של משרד הבריאות לעניין בחינות.

יו"ר המל"ג השר זאב אלקין אמר בתגובה: "ההצעה מצד אחד שומרת על בריאותם של הסטודנטים ובני משפחותיהם לפי דרישות משרד הבריאות, ומצד שני מאפשרת למוסדות להשכלה גבוהה לבנות מחדש את לוח הבחינות של הסמסטר הזה בתנאים החדשים ותביא יציבות לסטודנטים ותאפשר להם להיערך כמו שצריך למבחנים ולעבור אותם בהצלחה בתקופה לא פשוטה שכולנו עוברים במשבר הקורנה".

בסוף השבוע שעבר תקף אלקין בריאיון בחדשות 13 את ראשי האוניברסיטאות ואמר כי "הם מחזיקים את הסטודנטים כבני ערובה. "הם מנסים למשוך זמן מתוך תקווה שמשרד הבריאות יתכופף ויבטל את הצו שאוסר על קיום מבחנים פרונטליים מיום ראשון - זה לא יקרה", הוסיף אלקין.

"במסגרת ההסכם מול האוניברסיטאות הוחלט על שכר מלא למרצים כנגד התחייבות לסיים את הסמסטר", המשיך השר להשכלה גבוהה. "כעת, באחריותם למצוא פתרונות מבלי שהסטודנטים ייפגעו". זאת, ברקע תלונות מאות סטודנטים על כך שחרף ההוראות, מוסדות לימוד מסרבים לקיים מבחנים מקוונים.