האוצר מאיים: מורים שלא יגיעו ללמד אחרי ה-19.6 - לא יקבלו שכר

לאחר שמשרד החינוך הודיע על הארכת שנת הלימודים, באוצר הבהירו כי יקוצץ התשלום למורי כיתות י' על שעות הלימוד מרחוק, אם לא ילמדו 9 ימים נוספים. יו"ר ארגון המורים: "מנסים להתעלל במורים"

זמן צפייה: 03:59
משרד האוצר איים היום (שני) על מורי כיתות י', והבהיר כי אם הם לא ילמדו תשעה ימים נוספים בחופש הגדול, יקוצץ התשלום שהיו אמורים לקבל על הלימודים מרחוק בזמן ההסגר שחל בעקבות התפשטות מגפת הקורונה. זאת, לאחר שמנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, הודיע כי הלמידה מרחוק בזמן המשבר לא הייתה מלאה. יו"ר הנהלת ארגון המורים, רן ארז, אמר בתגובה כי "אחרי שהאוצר גמר להתעלל בתלמידי התיכון הוא מנסה להתעלל במורים. מדובר באיומי סרק, נטולי תוקף משפטי, רק אתמול כתב שר החינוך ההפך המוחלט, ששעת עבודה מקוונת של מורה שווה בדיוק לשעת עבודה פרונטלית, המורים בצעו את כל מטלותיהם על פי הנחיות משרד החינוך ותכנית הלימודים, לא החסירו אף שעת לימוד אחת, אין להם מה להחזיר ולא ניצן לנכות משכרם ניכוי חוקי כלשהו". לכתבות נוספות בחדשות 13 >> העליון בארה"ב בפסיקה היסטורית: אסור לפטר אדם בשל נטייה מינית פרשת הכדורגלנים והקטינות: הנערה השנייה תעיד מחר במשטרה נתניהו: ייתכן שהסיפוח יקרה בשלבים; ארה"ב דורשת את הסכמת גנץ
כיתה בבית ספר יסודי
כיתה בבית ספר יסודי | צילום: Shutterstock
אתמול הודיע שר החינוך יואב גלנט על מועדי סיום שנת הלימודים הנוכחית, בהתאם לשכבות הגיל. בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים (גן עד כיתה ו') הלימודים יסתיימו ב-13 ביולי, תלמידי כיתות ז'-י' ייצאו לחופש הגדול ב-1 ביולי ותלמידי י"א-י"ב ימשיכו בהכנות לקראת בחינות הבגרות שייפתחו ב-22 ביוני. ילדי הגנים ותלמידי כיתות א'-ד' ימשיכו את לימודיהם במסגרת של "בתי הספר של החופש הגדול". מסגרת זו תחל פעילותה בתאריך ה- 14.7 ועד ל-6 באוגוסט. ההחלטה התקבלה בשיתוף ובהסכמה בין משרדי החינוך והאוצר, ובהסכמה עם השלטון המקומי.