"הבעיות לא נפתרו": ארגון המורים ישבית מחר התיכונים לשעתיים

הארגון הודיע שהלימודים בביה"ס העל יסודיים יחלו בשעה 10:00. משרד החינוך הגיש בקשה לבית הדין הארצי לענייני עבודה למניעת העיצומים. יו"ר השלטון המקומי: "לא ייתכן שכולנו נהיה בני ערובה"

זמן צפייה: 02:00

ארגון המורים הודיע הערב (שלישי) כי ישבית מחר למשך שעתיים את הלימודים בבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ, וכי הלימודים יחלו בשעה 10:00. מרכז השלטון המקומי, משרד האוצר ומשרד החינוך הגישו בקשה לבית הדין הארצי לענייני עבודה למניעת העיצומים.

"במקום לפתור בעיות שלא עולות כסף מתקציב המדינה, מתעקשים משרד החינוך, משרד האוצר והשלטון המקומי להוציא לנו צווי מניעה, תוך שהם מותירים את אותן הבעיות ללא פתרון", מסר ארגון המורים. בין היתר, מתלונן הארגון כי המורים נאלצים לשמור בטיולים, ומבהיר כי במידה והעניין לא יוסדר עד סוף ספטמבר, בפתרון שיהיה מוסכם עליו, בכוונתו להפסיק את כל הטיולים בבתי הספר.

לכתבות נוספות בחדשות 13:

הסתדרות המורים ומשרד האוצר הגיעו להבנות – שנה"ל תיפתח כסדרה

כ-100 אנשי חינוך בת"א לשר דרעי: "הפסיקו גירוש ילדי מהגרים"

שלושה ימים לפתיחת שנה"ל: מו"מ מואץ בין הסתדרות המורים והאוצר

כיתה - ארכיון
כיתה - ארכיון | צילום: getty images

יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס מסר בתגובה: "רן ארז מפר באופן בוטה את החלטת בית הדין שקבע כי אין בדבריו עילה מספקת להשבתה. כדי להציג הישגים, הוא מוכן לפגוע בתלמידים ולשבש את שנת הלימודים בכל מחיר. פנינו לבית הדין במטרה למנוע את הפגיעה והזלזול במערכת החינוך כולה. לא ייתכן שכולנו נהיה בני ערובה בידי יו"ר ארגון המורים".

מועצת התלמידים והנוער הארצית מסרה בתגובה לשביתה הצפויה כי "מאות אלפי תלמידים נמצאים כעת בחוסר ודאות לגבי הלימודים מחר - מגיע להם יחס ראוי יותר. במקום לרכוב על גב התלמידים, אנו קוראים לרן ארז לפעול למען תהליכי שיח חיוביים ומקדמים, שבהם נשמח לתמוך".

כיתה ריקה
כיתה ריקה | צילום: חדשות 13

בשבוע שעבר, יומיים לפני תחילת שנה הלימודים הגיעו הסתדרות המורים ומשרד האוצר להסכמה שתביא לכך ששנת הלימודים תיפתח ביום ראשון כסדרה. זאת, לאחר למעלה מ-24 שעות של משא ומתן ובתום הארכה של בית הדין לעבודה.

הצדדים הגיעו להסכמה בכלל הנושאים שעלו בסכסוך, לרבות ימי המחלה והסכמי הפנסיה. לפי ההסכם, יופחת לעובדי ההוראה יום אחד בגין כל יום מחלה ולא כ-1.4, כפי שהיה נהוג. כמו כן יינתן סכום חד פעמי לכל גימלאי שפרש החל משנת 1986. עוד סיכמו הצדדים על הקמת קרן ימי מחלה שתעניק מימון לעובדי הוראה שימי המחלה שלהם הסתיימו. נוסף לכך, בנושא חישוב הפנסיה, סוכם שהיא תחושב מעתה כנגזרת של השכר האחרון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה: "אני מברך את שר האוצר משה כחלון ומזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דוד, שלאחר משא ומתן אינטנסיבי הגיעו להסכמה שתאפשר את פתיחת שנת הלימודים תש״פ. המורים שלנו הם נכס חשוב לחברה הישראלית ואני מבקש להוקיר את עבודתם. שתהיה שנת לימודים מוצלחת לכולם".