"אנחנו לא דור המסכים": הצצה למחנות הקיץ של הצופים

עם תחילת החופש, עשרות אלפי חניכים מרחבי הארץ יצאו לאירוע שלו חיכו כל השנה, ובמשך עשרה ימים יבנה כל שבט עיר של סנאדות וחבלים. לפעמים גם ההורים מצטרפים: "זאת החופשה המשפחתית שלנו"

זמן צפייה: 12:40

עם תחילתו של הקיץ והחופש הגדול, מגיע גם האירוע שעשרות אלפי ילדים ברחבי הארץ מחכים לו כל השנה: מחנה הקיץ של תנועת הצופים. במשך עשרה ימים בונה כל שבט עיר של סנאדות, חבלים וקשרים, שכל התושבים שלה תמיד צרודים.

העיר מנוהלת על ידי חניכי השכבות הבוגרות, שאחראים על הפעילויות והקמת המבנים, אבל הם לא לגמרי לבד. לכל מחנה מצטרפים כמה הורים שאחראים בעיקר על המטבח. רוית ודורון שיטרוק התחנכו על ברכי הצופים, וכיום הם מלווים את ארבעת ילדיהם למחנה. "כל אחד ויערות הכרמל שלו", אמרה רוית על בילוי הקיץ הלא שגרתי שלה. "זאת החופשה המשפחתית שלנו ביערות הכרמל".

עוד בחדשות 13:

במטרה להיאבק בהומופוביה: עשרות גברים רצו במדריד – בנעלי עקב

דיווח: מענק קטארי נוסף יגיע בשבוע הבא לרצועת עזה

"אקרא לשוטר שיירה בך": נגד איים על חייל ממוצא אתיופי – ונקנס

מחנה צופים ביער עופר
מחנה צופים ביער עופר | צילום: חדשות 13

להדר קורנהאוזר, חניכת השכבה הבוגרת בצופי רמת גן, נמאס לשמוע את הביקורת על בני דורה. "כל פעם שאומרים משהו על הדור שלנו, על הנוער שלנו, אומרים שאנחנו כל הזמן במחשבים ובמסכים, שאנחנו לא יכולים להתנתק מזה", אמרה. "זה הרבה מעבר לזה: בין אם זה חברות שלי לשכבה שהן בגיל שלי ויש להן צרכים מיוחדים ואני איתן ובין אם זה להתעסק בפיתרון אלימות בין חניכים. ההורים שלי אפילו לא יודעים באמת עם מה אני מתמודדת כאן, אפילו הסנאדות והקשרים שאנחנו עושים זה שטויות. אנחנו נמצאים כאן בשביל דברים שהם הרבה מעבר לזה".

מחנה צופים ביער עופר
מחנה צופים ביער עופר | צילום: חדשות 13