השר פרץ דרש בממשלה: לא להגביל את עבודת המורים מהבית לחצי יום

אחרי סערת הריאיון של מנכ"ל האוצר לחדשות 13, שר החינוך דרש לשנות את התקנה כך שהיקף המשרה ייקבע על פי גיל התלמידים. הנושא יעלה לדיון ביום ראשון ובינתיים התקנה בתוקף

זמן צפייה: 04:00

מגפת הקורונה: שר החינוך רפי פרץ דרש היום (שישי) בישיבת הממשלה לשנות את התקנה המגבילה את עבודת המורים מהבית לחצי יום כך שהיקף המשרה יהיה בהתאם לגיל התלמידים ולא יוגבל. זאת, לאחר סערת הריאיון של מנכ"ל האוצר בחדשות 13, שבו טען כי המורים עובדים עד 50% ולכן עליהם להשלים את הימים בקיץ.

כזכור, ביום רביעי התראיין מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לחדשות 13, וכשנשאל מדוע לא קוצץ שכר לשרים, למנכ"לים ולסמנכ"לים בשירות הציבורי, בעוד שמורים נדרשים לעבוד בחופש הגדול, ענה: "המנכ"לים והסמנכ"לים מהשירות הציבורי נמצאים מהבוקר עד הלילה בעבודה מלאה, 24/7, הרבה מעבר לשעות הרגילות שלהם. המורות והמורים, הגננות והגננים נמצאים בבתים".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

מניין החולים מקורונה עלה ל-14,882 חולים – מהם 107 מונשמים

למרות אישור הממשלה: ראשי ערים מסרבים לקיים את מופע הזיקוקים

אסף גרניט מבשל לצוותי הרפואה ומבקר את הממשלה: "מחפש מנהיג"

שר החינוך רפי פרץ
שר החינוך רפי פרץ | צילום: רויטרס

"המורים מקבלים שכר", הצהיר באב"ד. "ההנחיה היא שהם יכולים לעבוד עד 50%, והייתה אופציה להוריד להם את השכר לעד 50%. המדינה באה לקראת אותם מורים, ואנחנו ממשיכים לשלם להם שכר מלא, למרות שהתלמידים לא נמצאים בבתי ספר. הם לא יחזירו באופן מלא את יולי אוגוסט, רק את החלק שהם לא מלמדים. זה לא שונה משום הסדר אחר. מאחר שהיום הם מקבלים משכורת מלאה על חצי יום עבודה, הם יחזירו את חצי יום העבודה שעלינו שילמנו - ביולי אוגוסט".

בתגובה לדבריו של באב"ד, שר החינוך כתב בחשבון הטוויטר שלו: "שי היקר, אתה טועה. המורות והמורים בהחלט עובדים. הם מכינים שיעורים, פעילויות ועבודות עבור הילדים של כולנו. הלמידה מרחוק מצריכה מהם יצירתיות והעמקה, והם מכניסים את התלמידים לסדר, ולמידה, ואנו מקבלים תגובות מצוינות מהשטח. כפי שאינך רוצה שידברו כך על עובדיך, מצופה ממנכ״ל משרד חשוב כמו האוצר לדבר בצורה נאותה כלפי ציבור עובדים מסור ונאמן כמו המורים. אתה יודע בעצמך שהגשתי לאוצר מתווה להתחשבנות הוגנת עם המורים ביחד עם הפעלת המערכת בחודש יולי, אז מציע להתכנס ולהגיע להסכמות ולא להשמצות מיותרות שלא עוזרות ורק מזיקות".

מנכ''ל משרד האוצר שי באב''ד
מנכ''ל משרד האוצר שי באב''ד | צילום: חדשות 13

ל.