טסט בהדתה: צעירה טוענת שהושפלה במבחן נהיגה בגלל לבוש לא צנוע

עטרת בן ארי מירושלים ניגשה לטסט ראשון - והופתעה לשמוע את בוחן הנהיגה מותח ביקורת על אופן לבושה, שהיה חשוף מדי לטעמו, ולא על אופן נהיגתה. "לאף אחד אין זכות להגיד לי איך להתלבש לטסט"

זמן צפייה: 03:27
טסט ראשון הוא תמיד חוויה מלחיצה. אחרי עשרות שיעורים, אלפי שקלים ואינספור מבטים למראות הצדדיות, מגיע הרגע המיוחל – מבחן נהיגה בן עשר דקות שיקבע את גורל רישיון הנהיגה. אבל כשעטרת בן ארי, צעירה מירושלים, ניגשה בשבוע שעבר לטסט ראשון – שום שיעור נהיגה לא היה יכול להכין אותה לחוויה שעברה, כשלדבריה, הבוחן בחר למתוח ביקורת על הלבוש שלה, שהיה חושפני מדי לטעמו - ולא על אופן הנהיגה שלה. "מתחילת הטסט הרגשתי יחס לא נעים מצד הבוחן, אבל חשבתי שככה זה", סיפרה בריאיון לתוכנית "שש - אמנון לוי". "ניסיתי לפתח איתו שיחה והוא לא כל כך ענה לי, אבל לא לקחתי את זה אישי, הנחתי שהוא הגיע אחרי יום ארוך והוא קצת כועס ועצבני". אבל בסיום הטסט מהר מאוד התבררה הסיבה ליחסו של הבוחן. "כשנגמר הטסט, ברגע שהוא ירד מהרכב, הדבר הראשון שהוא אמר למורה הנהיגה שלי זה לא ביקורת על אופן הנהיגה שלי – אלא על איך התלבשתי. הוא אמר לו 'תגיד לתלמידה שלך לבוא בלבוש הולם בפעם הבאה'". כתבות נוספות בחדשות 13 >>  אפליית המתגרשות: הטבות לחד הוריות – רק אם פעלו דרך הרבנות עושה גלים: גל גדות תשתתף בסרט ההוליוודי "מוות על הנילוס" תכינו את הכפיים: הזמר האיטלקי מחמוד נחת בארץ לקראת הופעתו
עטרת בן ארי והשמלה שלבשה בטסט
עטרת בן ארי והשמלה שלבשה בטסט | צילום: עדן בילואיט
בטסט עצמו היא נכשלה, אבל לדבריה – לא בגלל השמלה. "אני לא חושבת שהוא הכשיל אותי בגלל הלבוש. עשיתי כמה וכמה טעויות בנהיגה, כפי שקורה בטסט ראשון, אבל השיחה הזו לא היתה לגיטימית בכלל", הדגישה. "המילים שלו היה לא במקום. הוא היה צריך לבקר את הנהיגה שלי, לא את הלבוש שלי. לאף אחד אין זכות להגיד לי איך להתלבש לטסט, מה עוד שלא לבשתי משהו פרובוקטיבי. בכל מקרה, גם בטסט הבא אלבש מה שבא לי". "לא אמרתי לטסטר כלום כי המורה סיפר לי על זה רק כשכבר נסענו מהמקום, אבל הייתי בהלם וישר פרסמתי פוסט בפייסבוק", שיתפה בן ארי. "לא נקבתי בשמו, כי אני לא רוצה לפגוע לו בפרנסה ומעדיפה לחשוב שזו טעות אומללה, אבל אני רוצה שייזהר להבא ושלא יחשוב אפילו לרגע לנהוג כך בטסט הבא, אני לא מעוניינת שעוד תלמידה תעבור את החוויה המשפילה הזאת", סיכמה.