משרד החינוך: מיום ראשון הקרוב הצהרונים יחזרו לפעילות מלאה

על פי התוכנית להחזרת מוסדות החינוך לשגרה בצל הקורונה, בשבוע הבא ישובו מסגרות אחר הצהריים למתכונת מלאה. התלמידים יקבלו ארוחה חמה, סיוע בשיעורי הבית ותכנים חינוכיים

זמן צפייה: 03:42

משרד החינוך הודיע היום (שלישי) כי מיום ראשון הקרוב הצהרונים יחזרו לפעילות מלאה. זאת, כחלק מהמתווה להחזרת מוסדות החינוך לשגרה בצל הקורונה. על פי התוכנית, מסגרות אחר הצהריים ישובו שבהן התלמידים קבלו ארוחה חמה, סיוע בשיעורי הבית ותכנים חינוכיים.

מפעילי הצהרונים יוכלו לפתוח קבוצה שמורכבת מתלמידים הלומדים בכיתות א' עד ב' אשר מגיעים משלוש כיתות שונות לכל היותר. כמו כן, ניתן יהיה לערב קבוצות מכיתות גן צמודות. יש לציין כי העדכון של המשרד מתייחס למסגרת צהרוני "ניצנים" ומסגרות של צהרונים ציבוריים בלבד.

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>

ממחר: תבוטל הגבלת הנוסעים בתחבורה הציבורית בשעות העומס

ריקודים עם מסכות: אושרה פתיחת האולמות וגני האירועים ב-14.6

תיעוד: אחד הנוסעים לא שילם – נהג האוטובוס סירב להדליק מזגן

מבחן ארוחת הבוקר
מבחן ארוחת הבוקר | צילום: חדשות 13

במקביל, לאחר שבימים האחרונים לא היו מקרי הדבקה חריגים בבתי האבות, בימים הקרובים תוחזר שגרת הביקורים ויציאות דיירים מהדיור המוגן כרגיל. עם זאת, הדיירים יצטרכו להצטייד באמצעי מיגון ולהקשיב להנחיות משרד הבריאות ובדיקות סקר וניטור של נגיף קורונה.

בתוך כך, הגבלת 20 הנוסעים בתחבורה הציבורית תבוטל החל ממחר בשעות העומס – כך סיכמו היום שרת התחבורה מירי רגב ושר הבריאות יולי אדלשטיין. מדובר על השעות שבהן תלמידים נוסעים לבתי הספר ובחזרה מהם - נוסעים מ-7:00 עד 8:30 ומ-13:00 עד 15:00. נוסף על כך, סיכמו השניים כי בהמשך השבוע ייערך דיון מקצועי בין נציגי המשרדים שבו תיבחן האפשרות של הרחבת היקף פעילות התחבורה הציבורית. זאת, כדי לסייע למשק כולו לחזור לשגרה.

"החלטה זו מסייעת לרשויות המקומיות להשיב את פעילות מערכת החינוך לשגרה בצל הקורונה", אמרה השרה רגב. "אני מודה לשר הבריאות יולי אדלשטיין שהבין את החשיבות הגדולה של חזרת תלמידי בתי הספר לפעילות". מדובר בהחלטה הראשונה של רגב כשרת התחבורה, לאחר שאתמול נכנסת לתפקיד בתום חמש שנים במשרד התרבות והספורט