ראשון לציון: לא קיבלה תעודה - בגלל המכנסיים הקצרים

אם לילדה בבי"ס יסודי ממלכתי בראשל"צ נדהמה כשהודיעו לה כי בתה הוצאה מטקס הסיום בגלל אורך המכנסיים שלבשה הילדה. האם מיהרה לאסוף את בתה הבוכה מבית הספר

לא קיבלה תעודה - בגלל אורך המכנסיים
לא קיבלה תעודה - בגלל אורך המכנסיים | צילום: פייסבוק

היום האחרון של שנת הלימודים הוא מרגש עבור תלמידי בתי הספר היוצאים לחופש הגדול, אך בשביל אחת התלמידות בבית ספר יסודי ממלכתי בראשון לציון השמחה התחלפה בעוגמת נפש. ביום שישי האחרון בזמן שהתלמידים קיבלו את תעודות הסיום, התקשרו מבית הספר למיטל והודיעו לה שבתה הקטנה עומדת מחוץ לכיתה ובוכה, כי לא קיבלה תעודה. הסיבה: היא הגיעה ללימודים עם מכנסיים קצרים מדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תקנון בית הספר, המכנסיים שאיתם מותר להגיע ללימודים צריכים להיות באורך של עד ארבע אצבעות מעל גובה הברך, ואילו בתה של מיטל הגיעה עם מכנסיים קצת יותר קצרים. בעקבות הטלפון שקיבלה מיטל, היא מיהרה לבית הספר לאסוף את בתה.

"הגעתי ורתחתי! 10 בנות הוצאו מטקס סיום השנה בבית הספר כי ביום האחרון באו עם מכנסיים קצרים", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online. "אלו ילדות בבית ספר יסודי בראשון לציון. מה זה אירן?".

בעקבות האירוע פרסמה מיטל פוסט זועם בפייסבוק שבו הביעה מחאה על התנהלות בית הספר ואף סיפרה שסירבה להיכנע לתכתיבי הצניעות ולקחת את התעודה של בתה. "הוצאתי את הילדה בהפגנתיות באמצע השיעור והודעתי למורה שאני לא מעוניינת שהבת שלי תקבל תעודה! לאן הגענו?", אמרה מיטל.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "החלטה בדבר קוד לבוש נתונה לסמכות בית הספר. במקרה הנדון בית הספר הדרים בראשון לציון קבע את התקנון במשותף עם ציבור ההורים והתלמידים. בתקנון נקבע כי אין להגיע עם מכנסונים קצרים. מנהלת בית הספר חילקה את התעודות לתלמידים לאחר שיח עם ההורים, גם במקרה של התלמידה במקרה הנדון, התעודה מחכה לה בבית הספר".