"ביקשתי נשיקה אחרונה": אלמנת הטייס שנפל על האהבה שנגדעה

רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט התמוטט במהלך בוחן בראור 4 חודשים לאחר חתונתו. 25 שנה אחרי, אלמנתו בשמת, שבינתיים נישאה לחברו הטוב, הפיקה שיר לזכרו. "גם כשקצין העיר נכנס - לא הבנתי"

זמן צפייה: 15:49

רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט, טייס קרב בחיל האוויר, התמוטט במהלך בוחן בראור שהתעקש לבצע עם פקודיו, ב-30 בינואר 1996, ומת – ארבעה חודשים בלבד לאחר חתונתו. כעת, 25 שנה לאחר מותו, אלמנתו בשמת הפיקה לזכרו את השיר "סוף ינואר", שמבצעת הזמרת סיון טלמור. בריאיון ל"פותחים יום", מספרת בשמת על עמרי, הנשיקה האחרונה, האהבה הצעירה שנגדעה באיבה - והבחירה בחיים ובהקמת משפחה.

"עמרי ואני הכרנו בכיתה י', הוא היה שנה מעליי, אבל הפכנו להיות זוג כשהוא היה טייס. היה קשר מאוד מחבר, הגענו מידידות, קשר של הרבה שנים", מספרת בשמת. "גרתי בתל אביב ולא בבסיס שלו, אז לרוב עמרי היה מגיע לבקר אותי. ערב לפני מותו, הוא התעקש להגיע הביתה, למרות שאמרתי שלא צריך".

כתבות נוספות בחדשות 13 >>

"לא חשב לא להיות ראשון בהסתערות": סיפור נפילתו של אורן מלצר

"הסיפור שלו נכנס לי ללב": הילדים שנקראו על שם עמית בן יגאל

"ניפגש בחלומות": שירו המרגש של עילי בוטנר עם הילדים היתומים

חלל צה''ל רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט ז''ל, ואלמנתו בשמת
חלל צה''ל רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט ז''ל, ואלמנתו בשמת

"הוא היה רעב אז הכנתי ספגטי בולונז. אכלנו, צחקנו, רציתי שניכנס למיטת הגלריה כדי לישון, אבל הוא רצה למלא טפסים לאוניברסיטה", נזכרת בשמת. "התחלנו למלא והתפקענו מצחוק כי היה לו כתב חרטומים, אז הוא ביקש ממני לכתוב".

בבוקר, נפרדו בפעם האחרונה, ובשמת מספרת על הרגע שהפך בדיעבד למצמרר. "לפני שיצא פתאום הרגשתי שבא לי עוד נשיקה, הוא טיפס מהמדרגות ונתן לי עוד נשיקה - וזה הרגע האחרון ממנו", מספרת בשמת.

חלל צה''ל רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט ז''ל, ואלמנתו בשמת
חלל צה''ל רב סרן עמרי (צ'יטה) צ'יטיאט ז''ל, ואלמנתו בשמת

"כשנכנסתי לדירה אחרי האירוע ראיתי שהכול מסודר מדי, נכנסתי למשרד הסמוך שעבדתי בו, והמזכירה שהייתי אמורה להחליף הייתה עם עיניים נפוחות, לצד אחי. שאלתי מה קרה אבל לא דיברו איתי, לרגע לא חשבתי שמדובר בי", היא משחזרת . "חזרתי לדירה והתארגנתי ואז נכנס קצין העיר. גם כשהוא נכנס - לא הבנתי".

בשמת נישאה בשנית לחבר טוב של עמרי, ולשניים יש ילדים. "כמה טוב שאני לא לבד, בעלי והילדים זה האור בחיים שלי", אומרת בשמת. "אנשים ביקרו אותי, אבל אני בטוחה שאם הוא מסתכל מלמעלה, הוא מאושר בשבילנו, זה מה שהוא איחל לי".