פרסום ראשון: משרד החינוך יאפשר סיורי תלמידים בקבר יוסף

חרף העימותים הרבים הפורצים באתר התפילה שבשכם – משרד החינוך מאמץ את הפקודה הצה"לית המאפשרת כניסה אזרחית למקום, ויממן סיורי רשות לתלמידים. בתי הספר יוכלו להגיע גם להר גריזים

זמן צפייה: 01:23

פרסום ראשון: שר החינוך רפי פרץ יזם סיורים לימודיים בעשרות אתרים חדשים ביהודה ושומרון, ובראשם – קבר יוסף, אתר תפילה נפיץ שפורצים בו עימותים תדירים בין מתפללים יהודים, ונדרש תיאום וליווי צבאי על מנת לבקר בו. בין האתרים הנוספים ברשימה: הר עיבל, הר גריזים והר שילה. הסיורים יהיו סיורי רשות והתלמידים לא יחויבו להגיע אליהם, אך משרד החינוך יממן אותם. עד כה נאסר על תלמידים להגיע לאזורים אלו, אך כעת משרד החינוך מאמץ את פקודת צה"ל ויאפשר הגעה אליהם בליווי צבאי.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות 13 כי חוק הלאום השנוי במחלוקת, שעורר בשנה שעברה סערה גדולה בחברה הישראלית, ייכנס החל משנת הלימודים הקרובה אל תוכנית הלימודים בתיכונים במסגרת שיעורי האזרחות, ואף כנושא חובה בבחינת הבגרות. התלמידים ילמדו את נוסח החוק ואת המשמעות שלו, ולפי התוכנית "התלמידים יפנימו את חזון המדינה הכולל את היותה של מדינת ישראל מדינת העם היהודי".

עוד בחדשות 13:

פרסום ראשון: חוק הלאום ייכנס ללימודי הבגרות באזרחות

רפי פרץ ישתתף באירוע ההוקרה עבור "הרב של תג מחיר"

הפגנת החברה הערבית נגד חוק הלאום בעיר רהט
הפגנת החברה הערבית נגד חוק הלאום בעיר רהט | צילום: חדשות עשר

התוכנית באזרחות תהיה אחידה לכל המגזרים, כך שגם הערבים וגם הדרוזים ילמדו על החוק. במשרד החינוך כבר מכינים את המורים לכך שצפויים בקרב חלק מהתלמידים קשיים רגשיים שמקורן בהתנגדות לחוק.

המורה יכניס לכיתה את הוויכוח הציבורי על החוק, והתלמיד יקרא כמה דעות סביב הנושא. בין החומרים שיילמדו יהיו טורים של גדי טאוב, ניסים סופר ואביעד בקשי אשר תומכים בחוק, ומנגד מאמרים של המכון הישראלי לדמוקרטיה ועתירת ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל.

שר החינוך רפי פרץ אמר בתגובה כי "אני רואה חשיבות רבה שמערכת החינוך תלמד את חוק הלאום שממחיש את זכותנו ההיסטורית כעם ריבוני ומהווה בסיס חוקי למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".