במרפסות וברחובות: ישראל עמדה לזכר 6 מיליון הנספים בשואה
אזרחי המדינה עמדו במשך 2 דקות לזכר קורבנות השואה. ברקע המגפה, רבים תלו במרפסות שלטים "זוכרים מקרוב – מחבקים מרחוק". בבתי האבות עמדו קשישים כשהם עוטים מסכות • צפו בתמונות מרחבי הארץ
יום הזיכרון לשואה ולגבורה: ברגעים אלו (שלישי) אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה נמשכים ברחבי הארץ ללא קהל, זאת ברקע החשש הכבד מהתשפטות מגפת הקורונה. בשעה 10:00 נשמעה צפירה בת שתי דקות לזכר 6 מיליון הנספים. בתומה, חל טקס הנחת זרים באנדרטה לזכר מרד גטו ורשה ב"יד ושם", בהשתתפות הרב לאו ונשיא השגרירות הנוצרית.
![קשישים בדיור מוגן ''לב גנים נתניה'' עומדים בצפירה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587452780/AVotzc_e56cgq.webp)
![אזרחים עומדים בצפירה בתל אביב](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587453843/BOMAKATAN_pn5aj4.webp)
![נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עומד בצפירה במרפסת ביתו](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454431/WhatsApp_Image_2020-04-21_at_1-3_omuxdz.webp)
![חברי הכנסת עומדים בצפירה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587452746/LKSFDGH_lzkb9r.webp)
![טקס יום השואה בפיקוד דרום](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587457772/WhatsApp_Image_2020-04-21_at_1-5_l2zhxt.webp)
![עובדי המרכז הרפואי לגליל עומדים בצפירה ביום הזיכרון לשאוה ולגבורה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454217/WhatsApp_Image_2020-04-21_at_1-1_xnfblj.webp)
הטקס "לכל איש יש שם", הטקס המרכזי בכנסת לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יחל בשעה 11:00 במשכן בטרקלין שאגאל, זו השנה ה-30. האירוע יתקיים בסימן "המלחמה שבתוך המלחמה – מאבק ההישרדות של היהודים בשואה", ובמהלכו יוקראו שמות נספי השואה על ידי נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש הממשלה נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שרים וחברי כנסת.
חברי הכנסת בני גנץ, בצלאל סמוטריץ', קרן ברק ויבגני סובה, וכן הרב דרוקמן ששרד את השואה וניצולת השואה מלוב, אסתר לוי, ידליקו את הנרות לזכר הנספים.
![אב ובתו עומדים בצפירה בכיכר הבימה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454206/STANDKATAN_im872a.webp)
![הצוות הרפואי והחולים בבית החולים לניאדו עומדים בצפירה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454755/WhatsApp_Image_2020-04-21_at_1-4_judery.webp)
![הרמטכ''ל אביב כוכבי עומד בצפירה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454333/WhatsApp_Image_2020-04-21_at_1-2_xjae6r.webp)
![עודמים במרפסות בצפירה עם של ''תודה מהניצולים''](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587452992/TODArs_x3v2k9.webp)
![עומדים ברחוב בצפירה](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587453054/REHOVn_yohyp0.webp)
![עומדים בצפירה במרפסת הבית באשקלון](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587454203/ASKELONKATAN_vtgzu6.webp)
![עומדים בצפירה בבית אבות ''נופי גילה''](https://media.reshet.tv/image/upload/v1587453109/BEITAVOT_hshdpt.webp)
בשבוע האחרון, יותר מ-12 אלף בני אדם השתתפו בפרויקט ההנצחה הווירטואלי של מצעד החיים, שהתקיים בקום המצעד בשל הנחיות הקורונה. אלפי שלטי זיכרון דיגיטליים הוקרנו על שער בירקנאו ועל בניין תיאטרון הבימה בערב יום השואה.
[brightcove_iframe video_id='news-abroad-europe-part-17002104' autoplay='0' credit=' Jakob Szczygielski/Jerusalem Media Group' desc='פרויקט ההנצחה הווירטואלי של מצעד החיים' kid='1_yjlwvong' duration='90'']