מורים ללשון בביקורת על הבגרות: "עמדנו מול הכיתה חסרי אונים"

מנהלי בתי ספר יצאו נגד המבחן וטענו שהיה קשה מדי: "לא מצאנו את המילים לנחם את התלמידים ולהרגיע אותם". משרד החינוך: "אם יימצא כי היה קושי חריג, נדע לתת מענה כדי שהתלמידים לא ייפגעו"

תלמידים במהלך מבחן - ארכיון

מורים ללשון ומנהלי בתי ספר טענו הבוקר (שישי) כי מבחן הבגרות בלשון שהתקיים אתמול היה קשה מדי. "עמדנו מול התלמידים נבוכים, המומים וחסרי אונים", סיפר יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר העל יסודיים, מנשה לוי. "לא מצאנו את המילים לנחם אותם או להרגיעם נוכח התסכול הרב שלהם".

לדבריו של לוי, הבחינות הקודמות היו קלות יותר בשל שנת הקורונה שאילצה את התלמידים ללמוד בעיקר מרחוק, אולם הפעם - הבחינה, כאמור, הייתה מסובכת יותר. "רבים מתלמידנו עזבו את הכיתה במפח נפש גדול", ציין. בהודעתו המלאה של יו"ר ההתאגדות, צוטטה תלמידה שסיפרה: "כל הבחינה ניסיתי לנתח שאלות ועסקתי בלוודא אם הבנתי אותן".

לכתבות נוספות בחדשות 13 >>
לוין: הציגו ההסכמים הקואליציוניים; בנט ולפיד: כנס את המליאה

חבריו של הקצין שנמצא מת במעצר: "עולות כאן שאלות קשות מאוד"

חיסון קורונה לילדים: עד כמה הוא בטוח, והאם הוא נחוץ? • מדריך

תלמידים רבים הביעו את תחושת התסכול בפני חדשות 13, ביניהם תלמידת כיתה י"א, נועם אלחור, שאמרה: "הבגרות לא הייתה הוגנת בשום צורה. הייתה לנו שנה מטורפת, התחלנו אותה בזום בגלל הקורונה ואז, כשהצלחנו להגיע לשגרה רגילה, התחיל מבצע 'שומר החומות' וחזרנו אל הזום. נוצרו פערים חברתיים ולימודיים ואנחנו מנסים להדביק את הפער".

גם הנער גיל יצחק גנדלמן סיפר כי "לא הרגשתי שבאים לקראתנו, ולא הרגשנו שאומרים לנו 'עברתם תקופה קשה - אנחנו רוצים שתצליחו'. אני חושב שאני אראה הרבה מאוד מהחברים שלי ניגשים למועד ב' בחודש הבא, ואולי גם אני".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו רואים לנגד עינינו את טובת התלמידים, ולאור זאת לקראת הבחינה דאגנו לתת שורה של התאמות, בהן: מיקוד של החומר, צמצום שלו ומתן תוספת זמן. על אף זאת, אם במסגרת הבדיקות יימצא כי היה קושי חריג, נדע לתת מענה ובלבד שהתלמידים לא ייפגעו".