הגננת שנטען כי התעללה מגיבה: "עשו לי רצח אופי"

לאחר פרסום התמונות בהן נראים ילדים מתארים מעשים קשים מצד הגננת, היום היא מגיבה ואומרת כי "שופכים את דמי ללא בירור"

לאחר הסרטון המטלטל שפורסם בחדשות 2 Online בשבוע שעבר, בו נשמעו ילדים מתארים מעשים קשים של הגננת בגן, הבוקר (חמישי) הגננת מגיבה לראשונה לטענות, וגורסת כי הסיבה לפרסום היא נקמה של הסייעת שעבדה עמה. מבדיקת פוליגרף שנערכה לה עלה כי היא דוברת אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע הבא ייערך שימוע לגננת. למקורביה היא סיפרה את שעבר עליה בימים האחרונים. "אני גננת כבר 30 שנים, מוערכת מאד, אהובה, מקצועית, איך ייתכן שכך שופכים את דמי מבלי לערוך בירור?", אמרה להם. "אני מרגישה שעושים לי רצח אופי". הגננת אף טענה בפני מקורביה כי בינה לבין הסייעת יש סכסוך וזה מה שגרם לפרסום ההאשמות החמורות נגדה. מקורבי הגננת טוענים שכשהחלו הליכי ההשעיה נגד הסייעת היחסים החמירו, דבר שהוביל לכך שהחליטה לפגוע בה ולספר להורים ולילדים בגן מידע שקרי.

אילוסטרציה (Federicofoto, 123rf.com)
אילוסטרציה (Federicofoto, 123rf.com)

לצדה של הגננת הוותיקה נעמדו חלק מההורים. אחת האימהות שמעה מהסייעת טענות חמורות אודות התנהלותה של הגננת הנוגעות לבנה, אך לאחר בדיקה התברר כי לא היו נכונות. במכתב ששלחה האם למשרד החינוך ולעירייה נכתב: "באשר לטענות הסייעת ברצוני לומר במלוא הכנות, כששמעתי את הדברים שנטענו, דברים ללא ספק חמורים מאוד, שוחחתי עם גורמים בעירייה וזאת מתוקף חובתי כהורה ודרשתי בדיקה מעמיקה. מהר מאוד התמונה החלה להתבהר ומשיחות שקיימתי הבנתי כי יש מניע מאוד חזק והדברים והאירועים הוקצנו בצורה יוצאת דופן".

בבדיקת הפוליגרף שעברה הגננת היא יצאה דוברת אמת לאחר שהקריאה את ההצהרה הבאה: "מעולם לא הכנסתי ילדים למחסן בגן כעונש; מעולם לא אמרתי לילדים את המשפטים המופיעים בהזמנה לשימוע; מעולם לא אסרתי על הסייעת להחליף לילדים, כדרך חינוכית לגמול אותם; מעולם לא חשפתי מסמכים רפואיים להורים אחרים; זו גרסתי הכנה והאמתית עליה אני מוכנה להיבדק בפוליגרף".

מתוך בדיקת הפוליגרף של הגננת
מתוך בדיקת הפוליגרף של הגננת

"יש להצר על מחול השדים התקשורתי, ועל משפט השדה שנערך לגננת מבלי שטרחו לברר את העובדות ואף לא טרחו לקבל את גרסתה לאירועים", אמרו עורכי הדין אפרת נחמני-בר ושי פרץ שמייצגים את הגננת. "היא עברה פוליגרף ויצאה דוברת אמת לגבי כל הטענות. הראיות בידינו מוכיחות, באופן חד משמעי ונחרץ, שחלק מהמעשים המיוחסים לגננת לא יכלו להתקיים כלל מבחינה פיזית, שיש מניע מובהק וגורם אינטרסנטי שהחליט לבצע 'סיכול ממוקד' לגננת. עיתוי מסע השקרים נגד הגננת איננו מקרי כלל ועיקר".

עורכת הדין אפרת נחמני-בר (ענת גבע שרון)
עורכת הדין אפרת נחמני-בר (ענת גבע שרון)

הסתדרות המורים שלחה מכתב זועם לעירייה ובו היא דורשת שפרטי הפרשה כולה יפורסמו להורים. לילי פוקמונסקי, מנהלת המחלקה לגננות בהסתדרות המורים אמרה כי "שוב אנחנו עדים למקרה של גננת ותיקה ומוערכת שבאבחת חרב חייה נהרסים כליל. מדובר במקרה חמור במיוחד, בו סכסוך של הסייעת עם הגננת צומח לממדים כאלה. סייעת שסירבה לבצע את עבודתה, הקשתה מאוד על עבודת הגן ואף איימה על הגננת, וזאת בטרם צצו לפתע אותם 'ממצאים חמורים' נגד הגננת". פוקמונסקי הוסיפה כי "קשה לעמוד מן הצד ולראות כיצד נהרס שמה הטוב של גננת אהודה ומנוסה כזו, בעלת ותק של למעלה מ-30 שנים, שלצערנו גם אינה זוכה לכל גיבוי מטעם הרשות המקומית, וזאת בטרם נבדקה לעומק אף אשמה נגדה. אנחנו בטוחים שהאמת תצא לאור בהקדם, ואנחנו נתמוך ונסייע לגננת בכל הכלים העומדים לרשותנו".
הסייעת ביקשה שלא למסור תגובה.