משרד הרווחה הופך עמדתו: אין בעיה עם אימוץ גאה

אחרי הסערה הציבורית שעוררה תשובת המדינה לבג"ץ, שקבעה כי "זוגות חד מיניים לא יכולים לאמץ ילדים כי הם מהווים מעמסה נוספת", משרד הרווחה הגיש חוות דעת מתוקנת

פרסום ראשון: לאחר סערת האימוץ הגאה, משרד הרווחה משנה את עמדתו וקובע כי אין בעיה עקרונית שזוגות חד מיניים יאמצו ילדים - אולם הכנסת היא הגורם שיכריע בסוגיה. העמדה הסופית הוגשה היום (שלישי) למחלקת הבג"צים בפרקליטות בתשובה לעתירת המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי התגובה, שגובשה לדרישת שר הרווחה חיים כץ, הוחלט במשרד "לאמץ את עמדת ועדת גרוס לפיה אין מקום לקבוע תנאי סף ויש להסתפק בקביעת קווים מנחים להתאמת ילד למאמציו". עוד הדגישו כי העמדה המקורית "לא כללה כל התייחסות ליכולת ההורית של זוגות מהקהילה ובוודאי לא הובעה כל שלילה של יכולת זו".

במשרד מדגישים עוד כי ההחלטה לגבי אימוץ גאה יכולה להתקיים רק באמצעות תיקון חקיקה. "בנסיבות אלה ובסוגיה שהינה בעלת השלכות חברתיות כה משמעותיות בחברה הישראלית של היום, נראה כי המקום הראוי להמשך הדיון בסוגיה הוא בית המחוקקים", נכתב בחוות הדעת.

לפני כחודש וחצי, הנחה השר כץ את משרדו לבחון מחדש את הסוגיה ולמסור חוות דעת מעודכנת לבג"ץ בנושא לאחר סערה ציבורית. גם בהסתדרות הפסיכולוגים הבהירו כי לשר כי "גידול ילדים במשפחות להט"ביות לא פוגע בבריאות נפשית בקרב ילדים". ממשרדו של השר נמסר אז כי " הניסוח שהוגש לבג"ץ היה ניסוח כושל שראוי שלא ייאמר, לשר אין כל כוונה למנוע או לשלול את היכולת לאמץ מקבוצה כזו או אחרת".