דייט מיוחד: ההורים שיוצאים לבילוי משותף - עם כל ילד בנפרד

שגרת החיים העמוסה מביאה לכך שהורים רבים חשים שאינם מבלים מספיק זמן עם ילדיהם. לשם כך, יותר ויותר משפחות מחליטות להכניס ללו"ז פעילות המיועדת לזמן אחד-על-אחד. "כיף להיות רק שתינו"

זמן צפייה: 03:23

רוב ההורים מכירים את זה: שגרת היום-יום עמוסה ומלאה במטלות. טלי ודרור ונגוש, שניהם אנשי היי-טק, הרגישו שיש זמן משפחתי, אבל זה לא מספיק. "היו תקופות שהרגשתי שאני פחות מכירה את הילדים שלי כי כולם כל כך עמוסים ועסוקים", סיפרה טלי. לכן, יותר ויותר הורים מתכננים זמן בילוי משותף עם ילד אחד בלבד, בלי טלפונים או הסחות דעת - רק ההורים והילדים.

טלי וביתה נעמה מקדישות לפחות פעם בשבוע זמן איכות זו לזו. "אנחנו מאוד אוהבות לצאת מדי פעם רק אנחנו. אם זה ללכת פה לקניון שנמצא מרחק חמש דקות הליכה ולקשקש בדרך", סיפרה האם לשלושה, שמקפידה בכל שבוע לבלות עם כל אחד מהם בנפרד בזמן שמוקדש לו בלבד. נעמה, הבת, סיפרה: "אני אוהבת לשיר עם אימא ומאוד אוהבת ללכת איתה לחוג. קוראים לזה רובוטיקה וזה נורא-נורא כיף להיות יחד עם איתה בחוג, רק שתינו".

לכתבות נוספות בחדשות 13:

תיעוד: שוטרים מחלצים ילדה שנחטפה והתחבאה בסל כביסה

הישראלית שפגשה את האם ל-44 ילדים: "לא רואים עליה"

המהומות בהונג קונג: שוטר ירה בשני מפגינים במהלך מעצר • תיעוד

אסף כנען ובתו יעל בזמן איכות משותף
אסף כנען ובתו יעל בזמן איכות משותף | צילום: חדשות 13

רן בראון, מנהל מכון "מתבגרים", הסביר על השינוי שחל בקשר בין הורים וילדיהם בשנים האחרונות. "אנחנו רואים ירידה בזמן שהורים מבלים עם ילדים", אמר בראון, והוסיף: "לפני 25 שנים הממוצע עמד על שעתיים ביום של אינטראקציה בין הורים וילדים. לפני שש שנים, הוא היה כ-14 דקות ביום. היום, מדובר על בין חמש לשבע דקות ביום של אינטרקציה פרונטלית בזמן איכות משותף".

אסף ובתו יעל לקחו את הבילוי צעד אחד קדימה. הם מבלים יום טיול משותף על חשבון העבודה והלימודים. "יש לי שלושה ילדים ורציתי זמן איכות אחד על אחד. זה לא כמו בחופש הגדול שצריך למצוא פתרונות, אלא זמן שמושקע בזה", אמר אסף.