הורי הילד שהיה מעורב בתקרית עם איתם תמיר: "בננו מאוד דאג לו"

זוג ההורים, שבנם לקח חלק באירוע שאחריו בן ה-10 מיבנה שם קץ לחייו, סיפרו לחדשות 13: "זה היה אירוע של דקה אחת, לא היו אפילו מכות. לא היה קשר בין הילדים, כולם טוענים כך"

זמן צפייה: 04:53

הוריו של ד', הילד שהיה מעורב בתקרית עם איתם תמיר מיבנה, שאחריה בן ה-10 שם קץ לחייו, סיפרו היום (שישי) לחדשות 13: "הם לא היו חברים ולא אויבים - שלחו לבן שלנו הודעות שזה בגללו. הבן שלנו מאוד דאג לאיתם. הוא שלח הודעה למחנכת כשהתחילו לרוץ שמועות שאיתם נפל ושקרה לו משהו רע".

"הוא במצב ממש לא טוב", סיפרו ההורים. "הוא מקבל הודעות מחברים וטלפונים שרושמים לו שזה בגללו. הוא לא ישן בלילה, הוא לא יוצא מהבית בכלל". מאז המקרה, חוששים הוריו של ד' שבנם ייפגע נפשית ואולי חלילה אף ינסה לפגוע בעצמו.

לכתבות נוספות בנושא >> 

האירוע החברתי והפתק הנסער: פרטים חדשים על מות בן העשר ביבנה

נקבע מותו של ילד שנפל מקומה שישית בבניין ביבנה

Whatsapp Image 2019 09 06 At 1
שולחן זכרון לזכר איתם תמיר ז״ל בבית הספר שלו

אביו של הילד סיפר על המקרה ואמר כי "זה היה אירוע של דקה אחת. לא רק אנחנו טוענים שלא היה קשר בין הילדים, גם צוות בית הספר והילדים בכיתה אומרים אותו הדבר. הם יצאו מבית הספר והתחילו ללכת לכיוון הבית, הבנתי שבדרך התחילו שם דחיפות, וזהו בעצם. זה כל מה שהיה. לא היו אפילו מכות, בסך הכל דחיפות. אחרי זה כמובן איתם עלה לביתו וקרה מה שקרה".

עוד הוסיף אב הילד שהם משתתפים בצער המשפחה ושמדובר ב"סיפור שהוא באמת לא נתפס, כואב לנו כאב שאי אפשר להסביר". עוד סיפרו ההורים כי בנם אמר להם: "אני לא רציתי שאיתם יילך מהחיים כועס עליי".

זירת האירוע ביבנה
זירת האירוע ביבנה | צילום: תיעוד מבצעי מד''א

בתוך כך, משפחתו של איתם הוציאה הודעה ובה צויין כי הם "מעריכים ומודים לקהל המנחמים הרב אשר פוקד את ביתנו בימים האחרונים ונרתם לסייע ולהביע את תנחומיו. אנו מבקשים, בשעה קשה זו, לשמור על פרטיותינו ולכבד את זכרו של בננו, מבלי להתייחס לשמועות ולפרסומים באמצעי המדיה השונים. אנו שולחים את הערכתנו הרבה לכל הדורשים בשלומנו".

כזכור, אמש התברר כי ככל הנראה איתם תמיר שם קץ לחייו. על פי הידוע עד כה, נראה כי לא היה מדובר בחרם כיתתי שהוביל למעשה - בניגוד לגל השמועות, אלא באירוע נקודתי שהשפיע קשות על הילד. עם זאת, עדיין לא ברורות לחלוטין נסיבות מותו של הילד, שנפל אל מותו ביום שלישי ממרפסת ביתו שביבנה.

האירוע, כך נראה, קרה אחרי שעות הלימודים בקרבת הבית. על פי הפרטים הידועים עד כה, איתם היה נסער, עלה לביתו, כתב פתק שהעיד על סערת הנפש שבה היה נתון - וקפץ מהמרפסת. המשטרה ממשיכה לבדוק את נסיבות האסון, כשכל המעורבים והעדים הם ילדים בני 10 - בני הכיתה, והוריהם הנסערים. השאלות שנבדקות הן אם היו מקרים נוספים ואם אפשר היה למנוע את המוות המיותר.