בתוך שש שנים: הוכפל מספר הניגשים לבגרות בחמש יח"ל במתמטיקה
מדוח שפרסמה רשת ערי מצוינות עולה כי בין השנים 2018-2012 נרשמה מגמת עלייה בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה ברחבי הארץ. בין היתר, נרשם זינוק בכמות הניגשים בכמה רשויות ערביות ודרוזיות
![הבגרות במתמטיקה, 2013](https://media.reshet.tv/image/upload/t_grid-item-large/v1568817932/ntr_242002.webp)
"רשת ערי מצוינות", פורום השותפות בין רשויות מקומיות לקידום מצוינות בחינוך, פרסמה אתמול (חמישי) את "מפת המצוינות של ישראל" - פרויקט העוקב אחר התקדמות הישגי הרשויות בקידום המצוינות בלימודי המתמטיקה בתיכונים.
מהדוח, שנשען על נתוני משרד החינוך, עולה כי בין השנים 2018-2012 הוכפל מספר הניגשים לבגרות בחמש יחידות במתמטיקה - שבראשית התקופה עמד על פחות מ-9,000, ושש שנים לאחר מכן - זינק ליותר מ-18 אלף תלמידים. מפת המצוינות מציגה את הנתונים בפילוח לפי רשויות מקומיות, כאשר הממוצע הארצי עומד על 15.5%.
עוד בחדשות 13:
שיחות מנכ"ל וואלה עם הזוג אלוביץ': כך פעלו עבור משפחת נתניהו
"המקור": מדובב משטרתי בכיר חושף מה באמת קורה בחדרי החקירות
חודש אחרי הפיגוע: פומפאו והרצוג ביקרו בבית הכנסת בהאלה
![1yayiq](https://media.reshet.tv/image/upload/v1573177214/1yayiq_hggw0o.webp)
הישגים בולטים נרשמו בבאר שבע - שם עלה שיעור הניגשים מ-5.5% ב-2012 ל-14.4% ב-2018, בעכו - מ-3.8% ל-9.4%, במעלה אדומים - שם ניגשו 6.7% ב-2012 ו-15.6% ב-2018, ובגדרה - עלייה מ-10.6% ל-24.3%.
מגמת עלייה ניכרה גם ברשויות הערביות והדרוזיות. במע'אר, שיעור הניגשים לחמש יחידות במתמטיקה בשנת 2018 הגיע ל-17.3% - יותר מהממוצע הארצי ויותר מפי שלושה משיעור התלמידים בשנת 2012, שעמד על 5% בלבד. בשפרעם, טייבה וטירה הוכפל שיעור הניגשים לכ-9% לעומת 2012, אז עמד שיעור הניגשים על כ-4.5%.
![2pqbdy](https://media.reshet.tv/image/upload/v1573177231/2pqbdy_kwo5av.webp)
סיון לנדמן, מנהלת רשת ערי מצוינות, סיפרה: "הנתונים מוכיחים כי הסוד להצלחתן של הרשויות המקומיות טמון בנכונותה של המנהיגות המקומית לקחת את המושכות ולהטמיע תכניות חינוכיות מקיפות שייצרו את התנאים להגעה למצוינות. העובדה ש-18 הרשויות המקומיות שהובילו זינוק של מעל ל-50 אחוזים בשלוש השנים האחרונות, כוללות רשויות גדולות וקטנות, מבוססות וחלשות, יהודיות וערביות, מראה שהחלטה נחושה וממוקדת של ראש עיר וצוות חינוך עירוני להטמיע תכניות עבודה יעילות, יכולה להוביל לשיפור מתמיד".